R e k l a m a

Bochnia. Uczniowie rozpoczęli wakacje. List otwarty burmistrza do społeczności szkolnej

-

19 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów w kraju dzień zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Dla dzieci i młodzieży rozpoczyna się jakże radosny czas wakacji. Z tej okazji we wszystkich bocheńskich szkołach odbyły się uroczyste akademie, podczas których wręczono nagrody oraz świadectwa z wyróżnieniem.

W roku szkolnym 2018/2019 do szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi uczęszczało w naszym mieście w sumie 3196 uczennic i uczniów. Szkoły podstawowe opuściło 352 ósmoklasistów, natomiast absolwentami klas trzecich gimnazjalnych zostało 251 osoby.

Z okazji zakończenia roku szkolnego burmistrz miasta Stefan Kolawiński, skierował list otwarty do społeczności szkolnej szkół podstawowych z terenu Miasta Bochnia o następującej treści:

„Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019, składam na Państwa ręce serdeczne podziękowanie i wyrazy uznania dla Waszej trudnej pracy pełnej poświęcenia i zapału. Edukacja oraz wychowywanie dzieci i młodzieży, w zasadniczy sposób stanowi o naszej wspólnej przyszłości.

Od zaangażowania i wiedzy grona pedagogicznego zależy poziom kształcenia uczniów. To w szkole utrwala się i wskazuje wartości i tradycje, kształtuje patriotyczną postawę, jednocześnie mając swobodę łamania utartych schematów i odkrywania nowych wyzwań.

Dobra szkoła to miejsce, w którym uczeń spotyka dobrych nauczycieli potrafiących przekazać wiedzę w przystępny sposób i zarazić pasją jej zdobywania. To także miejsce, w którym młody człowiek uczy się działać społecznie i podejmować wspólne decyzje, mające niebagatelne znaczenie dla rozwijania umiejętności kompromisu i wyboru najlepszych rozwiązań.

Drodzy Rodzice,

Chciałbym tutaj podkreślić Waszą rolę w wychowaniu i wykształceniu dzieci. To Wasza rodzicielska opieka, miłość, troska i pomoc np. w odrabianiu lekcji, pozwala młodym ludziom czuć się pewnie i bezpiecznie. Szczerą, mądrą rozmową wskazujecie swoim pociechom dobre i złe strony życia tłumacząc często zawiłe sprawy. Tej nauki wyniesionej z rodzinnego w domu nic nie jest w stanie zastąpić. Dziękuje Państwu także za wiele podejmowanych inicjatyw i aktywne włączanie się w życie szkoły.

Kochani Uczniowie,

Przed Wami znów czas wakacyjnego wypoczynku po roku wytężonej nauki. Teraz należy się Wam za to odpoczynek. Życzę Wam udanych wakacji i nad morzem i w górach, i nad jeziorami i w lesie, i na różnych wycieczkach tych w gronie rówieśników, ale też wspólnych z rodzicami. Odpoczywajcie tak, żeby po wakacjach wrócić do tej – albo też tegoroczni absolwenci już innej – szkoły, naładowani pozytywną energią i niezapomnianymi, tylko dobrymi i miłymi wspomnieniami.

Jeszcze raz dziękuję – Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Administracyjnym i Uczniom – za rzetelność, sumienną, solidną i wytrwałą pracę. Niech każdy dzień wakacji wita Was zapowiedzią wspaniałej przygody i dobrą pogodą!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia