R e k l a m a

VIII Rajd Stellung a2. Spacerowali śladami bunkrów z II wojny światowej – ZDJĘCIA

-

W niedzielę po dłuższej przerwie wrócił Rajd Stellung a2. W kolejnej edycji wydarzenia organizowanego przez grupę entuzjastów uczestnicy zobaczyli bunkry w okolicach Majkowic, Bogucic i Gawłówka (gmina Bochnia i gmina Drwinia).

Rajd rozpoczął się w rejonie góry św. Jana w Mikluszowicach, następnie uczestnicy przeszli kładką nad Rabą do Majkowic i Bugucic, a potem po drugiej stronie rzeki zobaczyli kilka obiektów w Gawłówku.

To fragment linii Stellung a2, która była jedną z kilku linii umocnień wybudowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Linia a2 biegła od Szczekocin przez Miechów, Słomniki, Bochnię do Nowego Sącza. Do budowy fortyfikacji wykorzystywano miejscową ludność. Budowę rozpoczęto w lecie 1944 r. i kontynuowano do stycznia 1945 r. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej organizatorów rajdu: stellunga2.pl.

W spacerze uczestniczyło ponad 30 osób. Na koniec spotkania wśród uczestników rozlosowano książki Rafała Podsiadły pt. „Żyło się niby normalnie” i gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorami wydarzenia oraz przewodnikami byli Rafał Podsiadło i Piotr Zaczek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia