VIII Rajd Stellung a2. Spacer po umocnieniach wojennych w okolicy Bochni

-

Na niedzielę 23 kwietnia zaplanowano VIII Rajd Stellung a2. Start o godz. 9:00 w rejonie góry św. Jana w Mikluszowicach. Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Wracamy po małej przerwie. Tym razem organizujemy mini rajd i zapraszamy osoby zainteresowane tematyką fortyfikacji, jak również historią regionu związaną z II wojną światową. Podczas rajdu każdy uczestnik otrzyma folder dotyczący przebiegu rajdu z informacjami na temat linii obrony Bogucice – Majkowice. Będzie też można nabyć publikacje dotyczące linii Stellung a2, jak również wydane w tym roku wspomnienia osób z okresu II wojny światowej, gdzie są zawarte informacje o budowie umocnień i walk na tym rejonie – przekazali organizatorzy Piotr Zaczek i Rafał Podsiadło.

Rajd rozpocznie się o godz. 9:00 w rejonie góry św. Jana w Mikluszowicach. Na mapce zaznaczono parkingi dla osób jadących z prawej i lewej strony rzeki Raby, gdzie będzie można zaparkować samochody.

Na trasie rajdu znajdują się obiekty wzniesione w 1944 r., z których część jest zachowana do dnia dzisiejszego, a o tych, które nie istnieją opowiedzą organizatorzy.

Trasa nie jest wymagająca – to płaski teren nadający się na niedzielną wędrówkę. – Chętnie udzielimy informacji na tematy związane z tą linią w zakresie w jakim posiadamy wiedzę. Zapraszamy do dyskusji i rozmów – zachęcają organizatorzy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023