R e k l a m a

Gmina Rzezawa. Pijanego kierowcę pomogła ująć 63-letnia kobieta

-

63-latka z powiatu limanowskiego uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy fiata. Kobieta zablokowała mężczyźnie możliwość wyjazdu i wezwała na miejsce patrol policji. Jak się okazało, 55-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę (26 kwietnia) około południa. Jadąca przez Ostrów Królewski (gmina Rzezawa) kobieta zaniepokoiła się  sposobem jazdy kierującego osobowym fiatem, który jechał przed nią. Pojazd poruszał się w sposób bardzo nienaturalny, powodując niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi. Tor ruchu samochodu mógł świadczyć o tym, że jego kierowca jest nietrzeźwy.

Kobieta próbowała spowodować zatrzymanie pojazdu, jednak dawane przez nią sygnały, pozostały bez reakcji kierującego fiatem. 63-latka telefonicznie wezwała zatem policyjny patrol i jechała za pojazdem, aż do momentu, w którym jego kierowca zatrzymał się na parkingu jednego z pobliskich zakładów pracy. Tam zablokowała mu drogę wyjazdu swoim pojazdem, uniemożliwiając tym samym dalsza jazdę.

W momencie, w którym na miejsce dotarli mundurowi, kierowca podjął jeszcze nieudaną próbę pieszej ucieczki. Szybko został zatrzymany, a następnie wylegitymowany i poddany badaniu na stan trzeźwości przez dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Wynik tego badania wykazał 2 promile alkoholu w jego organizmie.

55-letni mieszkaniec gminy Rzezawa stracił już prawo jazdy. Postawione zostaną mu również zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Powyższe przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną.

źródłoKPP Bochnia

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia