Nowy Wiśnicz. Oficjalnie otwarto nową remizę OSP Królówka

-

– Nowa remiza robi wrażenie. Budynek jest doskonale przystosowany do potrzeb strażaków ochotników. Jestem pewien, że dzięki niemu OSP będzie działała jeszcze sprawniej – powiedział uczestniczący w uroczystości oficjalnego otwarcia budynku remizy w Królówce (gmina Nowy Wiśnicz) wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Uroczystości związane z otwarciem budynku remizy w Królówce rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Następnie odbyła się zbiórka przed nową siedzibą ochotników.

W otwarciu remizy wzięli udział m.in. sekretarz stanu w ministerstwie edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki, posłowie: Urszula Rusecka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski, Stanisław Bukowiec oraz wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak.


W ubiegłym roku zakończyło się zadanie pn. „Budowa, nadbudowa i przebudowa budynku użyteczności publicznej – remiza OSP w miejscowości Królówka – etap III”.

Zakres wykonanych prac objął m.in.:

•    roboty wykończeniowe pomieszczenia klatki schodowej polegające na jej malowaniu,
•    wyłożeniu stopni i podestów płytami granitowymi,
•    montażu balustrady.

Wykonane prace poprawiły estetykę budynku, a przede wszystkim jego funkcjonalność. Remiza będzie służyć nie tylko strażakom, ale też mieszkańcom.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023