PRZEPROSINY
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Półfinały 1. ligi. W pierwszym meczu Wisła lepsza od Contimax MOSiR

-

Wisła Kraków wygrała rozgrywany na własnym parkiecie pierwszy mecz rywalizacji 3. rundy play-off z Contimax MOSiR Bochnia. W sobotę 6 maja drugie spotkanie – tym razem w Bochni.

Będące w tej parze faworytkami gospodynie wygrały dość pewnie, kontrolując spotkanie od pierwszego gwizdka. Co prawda dobre występy w pierwszej połowie zwłaszcza Szkop i Zuchory dawały nadzieję na emocje także w dalszej części spotkania (do przerwy strata wynosiła jedynie 5 punktów), ale w trzeciej kwarcie zespół z Krakowa „urwał się” i osiągnął 15 punktową przewagę, która w ostatniej części gry tylko na chwilę spadła do 11 oczek, by ostatecznie wzrosnąć do 21 punktów.

Bochnianki zagrały na słabej skuteczności rzutów z gry – zaledwie 28 proc., podczas gdy rywalki ten wskaźnik miały na poziomie 50 proc.

W sobotę 6 maja drugie spotkanie między tymi drużynami odbędzie się w Bochni. Początek meczu w hali widowiskowo-sportowej o godz. 15:00.

Wisła Kraków – Contimax MOSiR Bochnia 82:61 (20:14, 19:20, 22:11, 21:16)

Punkty dla Krakowa: Stasiuk 26, Jackowska 20, Kuczyńska 13, Jasiulewicz 11, Bukowczan 6, Krzywoń 5, Góral 1, Kozłowska 0, Natkaniec 0, Fałowska (DNP)

Punkty dla Bochni: Szkop 22, Zuchora 15, Kocaj 10, Rak 5, Krawiec 4, Plucińska 2, Malinowska 2, Więcek 1, Mroczek (DNP), Fortuna (DNP), Lipińska (DNP).