Wisła za mocna. Zostaje walka o brązowy medal – ZDJĘCIA

-

Zespół Wisły Kraków wygrał w sobotę w Bochni drugie półfinałowe spotkanie z Contimax MOSiR i awansował do finału 1. ligi – o awans do ekstraklasy rywalizować będzie z MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. Ekipa z Bochni powalczy natomiast o brązowe medale – przeciwnikiem będzie MUKS Poznań.

Wiślaczki do zwycięstwa poprowadziła niezawodna Martyna Stasiuk (oprócz zdobycia 30 punktów, zanotowała również aż 17 zbiórek) oraz Ewelina Jackowska (16 punktów 10 zbiórek). W barwach Bochni najwięcej punktów rzuciły Anita Plucińska (19) i Anna Krawiec (18 pkt i 12 zbiórek).

Bochnianki grały dobre spotkanie przez dwie i pół kwarty, prowadząc kilkoma punktami. Potem jednak zaczęło coraz bardziej dominować większe doświadczenie przyjezdnych. Wiślaczki do końca zachowały zimną krew i dzięki temu mogły cieszyć się z końcowego sukcesu.

Przez cały mecz trwał głośny doping licznie zgromadzonej publiczności. Po ostatnim gwizdku wszyscy kibice w hali na stojąco bili brawo kłaniającym się zawodniczkom: ci krakowscy ciesząc się z awansu Wisły, ci bocheńscy dziękując MOSiRkom za emocje i walkę.

Contimax MOSiR w tym sezonie zaszedł dalej niż ktokolwiek się spodziewał, ale porażka z Wisłą to jeszcze nie koniec przygody – Bochnia zagra teraz o historyczny dla siebie brązowy medal. Przeciwnikiem będzie MUKS Poznań – pierwszy mecz już za tydzień.

Trener Małgorzata Misiuk, napisała po meczu na Facebooku:

„5 lat temu marzyliśmy o 1 lidze w Bochni… Dziś graliśmy w półfinale bardzo dobre zawody przy pełnych trybunach! WOW… Przegraliśmy, ale po walce i zaangażowaniu… Dla nas to nie jest czas na finał, dla nas to czas na naukę i wyciąganie wniosków. Patrząc na to, że co roku robimy postęp to boję się co będzie w następnym sezonie. Walczymy dalej o brązowy medal i na pewno łatwo się nie poddamy! Dziękujemy za doping i zaangażowanie kibiców za to, że co mecz jest was coraz więcej!”

Contimax MOSiR Bochnia – Wisła Kraków 74:78 (25:23, 16:14, 14:21, 19:20)

Bochnia: Plucińska 19, Krawiec 18, Szkop 14, Zuchora 14, Kocaj 5, Rak 4, Malinowska 0, Mroczek (DNP), Fortuna (DNP), Lipińska (DNP), Więcek (DNP)

Kraków: Stasiuk 30, Jaskowska 16, Jasiulewicz 15, Kuczyńska 11, Bukowczan 6, Krzywoń 0, Natkaniec 0, Kozłowska (DNP), Orlicka (DNP), Kwiecień (DNP), Fałowska (DNP).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023