R e k l a m a

Brzesko. Charytatywny koncert dla Marcina Sumary. Zebrano 6 tys. zł – ZDJĘCIA

-

W miniony piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku odbył się koncert charytatywny, którego celem była zbiórka funduszy na dalszą rehabilitację Marcina Sumary.

Zaśpiewali: Agnieszka Wolsza, Dariusz Jewuła, Natalia Sumara, Damian Zgraja, Izabela Sacha, Kamila Roczniak, Wiktoria Płaneta i Sylwia Pasek.

Zagrali: Wojciech Gulis, Krzysztof Szydłowski, Jakub Tota, Mirosław Ciemięga oraz Mirosław Ciurej 🎵

Koncert prowadziły Małgorzata i Ewelina Piękosz.

Podczas koncertu udało się zebrać w sumie 6210 zł.

Zbiórkę do puszek prowadzili harcerze ze Szczepu Czarnego działającego przy PSP w Jadownikach.


Marcin ma 37 lat. Zmaga się z porażeniem czterokończynowym po udarze krwotocznym, którego doznał dwa lata temu. Marcin nie poddał się i od tego czasu nieprzerwanie walczy, aby powrócić do normalności.

Mój organizm wiele zniósł. Zapalenia płuc, Covid zaraz po wylewie, bakterię oddziałową, respirator, brak ruchu, żywienie za pomocą PEG-a, tracheotomię i wiele innych. Jestem silny, czasem czuję się jak wojownik. Miewam gorsze dni jak każdy. Obecnie jem sam, oddycham samodzielnie, ruszam się, zaczynam mówić. Czuję się dobrze, choć wcześniej nie dawano mi na to żadnych szans. Niestety, rehabilitacja to kosmiczne koszty, nawet, gdy jest mi niezbędna – napisał Marcin w liście opublikowanym na stronie zbiórki utworzonej przez jego najbliższych (www.siepomaga.pl/marcin-sumara).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc