R e k l a m a

„Makulatura na misje”. Zebrano prawie 30 ton papieru i tektury – ZDJĘCIA

-

W sobotę zbiórką przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni rozpoczęto 10. rok akcji „Makulatura na misje”. Jak zwykle zainteresowanie akcją było bardzo duże i zakończyło się wspaniałym wynikiem. – Zebraliśmy 29 557 kg zużytego papieru i tektury. Trzy osoby przekazały ofiary pieniężne. Na ukończenie najpilniejszych prac przy budynku szkoły w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie, przekazaliśmy 9 408,20 zł – przekazała Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT, oddział przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali dorośli, młodzież i dzieci z parafii św. Pawła Ap., za co składamy im gorące wyrazy wdzięczności, a zwłaszcza grupie osób pracującej w prawdzie w majowym, ale uciążliwym deszczu – mówi Maria Ślusarz.

Tradycją stało się, że do akcji „Makulatura na misje” włączają się przedszkola, szkoły, placówki kulturalne i różne instytucje. I tym razem nie zawiodły: Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Ochronka Sióstr Służebniczek – Przedszkole Niepubliczne w Szczurowej, Szkoły Podstawowe Nr1 i Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, Szkoła Podstawowa w Królówce, Szkoła Podstawowa w Muchówce, Zespół Szkół w Szczurowej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Technikum im. J.Piłsudskiego w Brzesku, Miejski Dom Kultury w Bochni.

Do akcji włączyły się również: Parafia p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Parafia św. Anny w Łapczycy, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni, Gospodarstwo Ogrodnicze Kłósek Tomasz w Bochni, Midak – Polska Sp. z o.o. w Bochni, Firma Meblowa Perfekt – Paweł Pasiut w Mikluszowicach, Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni. – Zawsze wspierają nas bocheńskie sklepy, instytucje i portale internetowe, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o akcji „Makulatura na misje”, za co szczególnie serdecznie im dziękujemy. Słowa wdzięczności kierujemy też osób, które bezinteresownie służą swoim transportem i pomagają osobom bez samochodów dostarczyć makulaturę na miejsce zbiórki – podsumowuje Maria Ślusarz.

Dzięki sobotniej i następnym zbiórkom oraz ludziom o otwartym sercu siostry Pasjonistki chciałyby przygotować kolejne dwie sale przedszkolne. Na przyjęcie do przedszkola czeka jeszcze dużo dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień.

Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za każdy oddany kilogram makulatury s. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania, zapewnienie o modlitwie i odprawianych mszach świętych w intencji wszystkich wspomagających dzieło budowy Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie.

Ofiary na budowę Centrum można też przekazywać na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A.
16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia