Brzesko. „Okazja czyni złodzieja”. Nieuczciwy znalazca zagubionej karty płatniczej z zarzutami

-

35-latek znalazł kartę bankomatową i zamiast oddać ją właścicielowi, wspólnie z kolegą skorzystali z niej płacąc za zakupy. Gdy pokrzywdzony po kilku dniach zorientował się, że jego oszczędności „topnieją” zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze dotarli do nieuczciwego znalazcy i jego kompana. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Wczoraj, 24 czerwca 2019 r., 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego usłyszał zarzuty przywłaszczenia karty bankomatowej. On i jego starszy kolega odpowiedzą również za bezprawne jej użycie.

Do zdarzenia doszło 13 maja br. w Brzesku na ul. Głowackiego. Na jednym z parkingów 35-latek znalazł kartę bankomatową. Bez skrupułów zabrał ją odwiedził kilkanaście punktów handlowych na terenie powiatu brzeskiego płacąc za zakupy znalezioną kartą. W kilku sklepach towarzyszył mu jego kolega, który także skorzystał z cudzej własności.

Gdy prawowity właściciel karty po kilku dniach zorientował się, że zgubił swoją kartę bankomatową a zgromadzone na koncie oszczędności „topnieją” zgłosił sprawę na policję.

Pracujący nad sprawą policjanci Wydziału Kryminalnego już po dwóch dniach od zgłoszenia znali personalia osób, które bezprawnie wykorzystały znalezioną kartę bankomatową. Zebrany skrupulatnie materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zarzuty obu mężczyznom.

35-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia karty bankomatowej oraz zarzuty kradzieży z włamaniem. Towarzyszący mu 39-letni kolega, mieszkaniec powiatu brzeskiego, również usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić w przypadku zagubienia karty?

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, gdy zorientujemy się, że zagubiliśmy kartę lub inny dokument tożsamości jest ich zastrzeżenie w banku. Nie zwlekajmy z tym. Dzięki temu nieuczciwi znalazcy nie zrobią z dokumentów użytku, a my nie stracimy swoich oszczędności.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Wybory do Sejmu. Szef PSL „jedynką” na liście w naszym okręgu

Na dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku ogłoszono liderów wspólnych list wyborczych tworzonych przez PSL i Koalicję Polską.

Londyn. Rozprawa ws. ekstradycji Czesława K. dopiero 1 października

1 października w londyńskim sądzie odbędzie się rozprawa ws. ekstradycji podejrzanego Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym...

Jarmark Wiśnickie Specjały i Festiwal Kapel Weselnych – ZDJĘCIA

W czwartek w Nowym Wiśniczu odbył się Jarmark Wiśnickie Specjały. Wydarzeniu towarzyszył IV Festiwal Kapel Weselnych. Zobacz galerię zdjęć.

Gmina Bochnia. Mieszkańcy wyprosili z zebrania „dwóch muszkieterów”

Zaskakujący przebieg miało zebranie wiejskie w Nieszkowicach Małych, które odbyło się tam w miniony wtorek. W pewnym momencie mieszkańcy sołectwa przegłosowali... wyproszenie...

Niedziela na Uzborni: Kowbojska Scena Letnia

A gdyby choć na chwilę przenieść się na dziki zachód? I sprawdzić czy na dzikim zachodzie żyją dziki! I czy są bardziej...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Dance&Fitness House w Bochni: Ruszyła sprzedaż karnetów na zajęcia

Ruszyła przedsprzedaż karnetów na zajęcia taneczne i akrobatyczne w Dance&Fitness House w Bochni. Jeśli kupicie karnet do...

PRACA w PROFITECT: Przedstawiciel handlowy

Firma Profitect z siedzibą w Bochni na ul. Partyzantów 23 zajmująca się produkcją wiązek elektrycznych poszukuje kandydatów...

Dni Gminy Borzęcin. Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu – PROGRAM

CISAK&COLDWAVE, BETEO, GROMEE, KAEN, ELLIXIR, SHANTEL, WEEKEND, LANBERRY, ENEJ to gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych X Dni Gminy Borzęcin...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2019

31sie21:00Ania Wyszkoni - koncertPożegnanie Lata w Gminie Rzezawa

Więcej wydarzeń
19,180FaniLubię
621ObserwującyObserwuj
X