Brzesko. „Okazja czyni złodzieja”. Nieuczciwy znalazca zagubionej karty płatniczej z zarzutami

-

35-latek znalazł kartę bankomatową i zamiast oddać ją właścicielowi, wspólnie z kolegą skorzystali z niej płacąc za zakupy. Gdy pokrzywdzony po kilku dniach zorientował się, że jego oszczędności „topnieją” zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze dotarli do nieuczciwego znalazcy i jego kompana. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Wczoraj, 24 czerwca 2019 r., 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego usłyszał zarzuty przywłaszczenia karty bankomatowej. On i jego starszy kolega odpowiedzą również za bezprawne jej użycie.

Do zdarzenia doszło 13 maja br. w Brzesku na ul. Głowackiego. Na jednym z parkingów 35-latek znalazł kartę bankomatową. Bez skrupułów zabrał ją odwiedził kilkanaście punktów handlowych na terenie powiatu brzeskiego płacąc za zakupy znalezioną kartą. W kilku sklepach towarzyszył mu jego kolega, który także skorzystał z cudzej własności.

Gdy prawowity właściciel karty po kilku dniach zorientował się, że zgubił swoją kartę bankomatową a zgromadzone na koncie oszczędności „topnieją” zgłosił sprawę na policję.

Pracujący nad sprawą policjanci Wydziału Kryminalnego już po dwóch dniach od zgłoszenia znali personalia osób, które bezprawnie wykorzystały znalezioną kartę bankomatową. Zebrany skrupulatnie materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zarzuty obu mężczyznom.

35-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia karty bankomatowej oraz zarzuty kradzieży z włamaniem. Towarzyszący mu 39-letni kolega, mieszkaniec powiatu brzeskiego, również usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić w przypadku zagubienia karty?

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, gdy zorientujemy się, że zagubiliśmy kartę lub inny dokument tożsamości jest ich zastrzeżenie w banku. Nie zwlekajmy z tym. Dzięki temu nieuczciwi znalazcy nie zrobią z dokumentów użytku, a my nie stracimy swoich oszczędności.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Nowe rondo w Tarnawie będzie nosić imię Janusza Kuliga? – ZDJĘCIA

Prawie 5 milionów złotych pochłonęła modernizacja dróg w gminach Żegocina, Trzciana oraz Łapanów, którą przeprowadził Powiat Bocheński. Przebudowano drogę powiatową w Łąkcie Górnej i...

Bochnia. Mercedes skosił wiatę przystankową i spadł na parking – ZDJĘCIA, WIDEO

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek o godz. 16:00 na ul. Brodzińskiego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Rezonans w bocheńskim szpitalu na początku przyszłego roku

W Szpitalu Powiatowym w Bochni trwają prace remontowe w pomieszczeniach, gdzie już niebawem powstanie Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Jej uruchomienie to efekt starań...

Świąteczny kiermasz w Galerii Chełm – ZDJĘCIA

W Galerii Chełm (gmina Bochnia) otwarto bożonarodzeniowy kiermasz, na którym można zaopatrzyć się w unikalne prezenty i ozdoby świąteczne.

Kopalnia Soli Bochnia. Odnowiono ołtarz w kaplicy Św. Kingi

Dobiegły końca prace konserwatorskie prowadzone w znajdującej się w bocheńskiej kopalni kaplicy św. Kingi. To największa i najpiękniejsza kaplica znajdująca się w...

Artykuły promocyjne

Tlenoterapia już w Bochni! Jak skorzystać?

W Bochni rozpoczął funkcjonowanie gabinet, który oferuje korzystanie ze specjalnej komory przeznaczonej do tlenoterapii hiperbarycznej. "Leczenie tlenem" stosuje się coraz powszechniej nie...

Ogłoszenia

PRACA: Serwisant maszyn pakujących

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą  w branży maszyn pakującej. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: serwisant maszyn pakujących.

CO? GDZIE? KIEDY?

grudzień, 2019

20,060FaniLubię
661ObserwującyObserwuj
475SubskrybującySubskrybuj
X