1. liga koszykówki. Historyczny sukces i brązowe medale dla Contimax MOSiR Bochnia – ZDJĘCIA

-

W rewanżowym meczu z MUKS Poznań bochnianki co prawda przegrały 6 punktami, ale duża zaliczka z pierwszego meczu zdecydowała, że to właśnie Contimax MOSiR sięgnął po brązowe medale. To historyczny sukces klubu – drużyna na szczeblu 1. ligi gra przecież dopiero trzeci sezon.

Pierwsza kwarta dzisiejszego meczu w Poznaniu mogła wzbudzić w kibicach trochę niepokoju. Było oczywiste, że gospodynie rzucą się do ataku i zrobią wszystko, by na własnym parkiecie chociaż spróbować odrobić straty z pierwszego pojedynku – i rzeczywiście, presja wywierana na bochnianki sprawiła, że w tej części gry miały one aż 5 strat i skuteczność rzutów z pola na poziomie zaledwie… 13% (2/15)! Ale podobnie jak w pierwszym meczu, ekipa z Bochni rewelacyjnie wykonywała rzuty osobiste – w tej kwarcie było to 9/9, dzięki czemu przegrywały tylko 25:13…

W drugiej kwarcie bochnianki wreszcie zaczęły trafiać i choć do końca meczu nie zdołały ani raz wyjść na prowadzenie, to stosunkowo spokojnie kontrolowały wynik (mimo, że gospodynie w pewnym momencie prowadziły nawet 16 punktami). Kluczowe okazały się wspomniane osobiste – często faulowane zawodniczki Contimax MOSiR wykonywały ich dużo i robiły to świetnie: w całym meczu 27/28 (z czego Magdalena Szkop 15/16)! Dla porównania: MUKS w tym elemencie miał 10/19.

Obok wspomnianej Szkop (w sumie 25 punktów), bardzo dobre spotkanie zanotowała Monika Malinowska (18 pkt). Kapitan Anna Krawiec tym razem miała gorszy dzień w ofensywie (tylko 4 punkty, rzuty z gry 1/10), ale tradycyjnie popracowała mocno pod tablicami (11 zbiórek).

Najlepiej punktującą w drużynie przeciwnej była Nicola Batura, która rzuciła 26 pkt.

MUKS Poznań – Contimax MOSiR Bochnia 74:68 (25:13, 22:26, 20:16, 7:13)

Poznań: Klatt 0, Dymała 10, Błaszczak 4, Batura 26, Sobańska 18, Winkel 2, Szuba DNP, Kasztelan DNP, Piotrowska 0, Juskowiak 0, Burzyńska 14, Sitek DNP.

Bochnia: Szkop 25, Malinowska 18, Kocaj 8, Plucińska 6, Zuchora 5, Krawiec 4, Rak 2, Więcek 0, Mroczek DNP, Fortuna DNP, Lipińska DNP.

Sponsor tytularny: Contimax S.A.
Patronami medialnymi drużyny są Bochnianin.pl i Kronika Bocheńska.

Tymczasem w drugim meczu o 1. miejsce Wisła Kraków na wyjeździe pokonała MPKK Sokołów Podlaski 80:70 wyrównując stan finałowej rywalizacji na 1-1. Decydujące o tytule (i awansie do Ekstraklasy) spotkanie odbędzie się 20 maja w Krakowie (Hala Główna TS Wisła, godz. 15:30).