Gmina Rzezawa. Rusza rozbudowa ulicy Szkolnej w Krzeczowie

-

W czwartek w urzędzie gminy Rzezawa podpisano umowę z wyłonioną w przetargu firmą, która przeprowadzi kompleksową rozbudowę ulicy Szkolnej w Krzeczowie. Koszt prac to 2,3 mln zł, z czego aż 1,7 mln zł pokryje dotacja z Rządowego Programu Rozwoju Dróg.

Modernizacja ulicy Szkolnej obejmie odcinek drogi od ulicy Krakowskiej, biegnący koło szkoły podstawowej oraz sali gimnastycznej, aż do wybudowanej kilka lat temu drogi prowadzącej do działek budowlanych i pól.

W ramach inwestycji ulica Szkolna, która jest obecnie bardzo wąska, zostanie znacząco poszerzona. Będzie posiadać dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 5 metrów. Na jej końcu zostanie utworzone miejsce dla samochodów służące do zawracania. Inwestycja zakłada także zaprojektowanie mostu nad znajdującym się tam ciekiem wodnym. Wybudowany zostanie także chodnik. Utworzone zostanie również wyniesione przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Pojawi się ponadto oświetlenie uliczne. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola, a także mieszkańców okolicznych domów.

– Cieszę się, że ruszamy z realizacją inwestycji, która jest bardzo ważna dla mieszkańców okolicznych domów, uczniów, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej – podkreśla wójt Rzezawy Mariusz Palej.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum „Birkowscy”. Wszystkie prace mają zostać zrealizowane do połowy marca 2025 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023