R e k l a m a

Zakład Karny w Nowym Wiśniczu otrzymał sztandar – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek na terenie Zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu odbyła się uroczystość przekazania sztandaru Zakładowi Karnemu w Nowym Wiśniczu.

Podczas uroczystości obecny był m.in. Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, który w swoim wystąpieniu zaznaczył, że sztandar powinien jednoczyć funkcjonariuszy zakładu karnego: – Funkcjonariuszy dobrze sprawujących swoją ciężką, codzienną służbę w tych niełatwych warunkach, w wyjątkowym miejscu jakim jest Zakład Karny w Nowym Wiśniczu.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podkreślił, że ma „zaszczyt uczestniczyć w największej uroczystości w życiu jednostki penitencjarnej”: – Zakład Karny w Nowym Wiśniczu dostaje dziś rzecz najcenniejszą – sztandar. Sztandar to symbol, świętość. (…) Symbol przynależności do formacji i wierności jej ideałom. Są wśród nich honor i szacunek do każdego człowieka, także tego, który ponosi słuszną karę. Sztandar to także, o czym zapomnieć nie wolno, zobowiązanie, służenie Ojczyźnie i społeczeństwu.

Uroczystość nadania sztandaru poprzedzona była mszą św., którą w kaplicy zamkowej odprawił bp Artur Ważny. W podniosłym wydarzeniu, jakim jest nadanie sztandaru ufundowanego przez Polską Grupę SW Przedsiębiorstwo Państwowe udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – Arkadiusz Mularczyk, dyrektor Generalny Służby Więziennej – gen. Jacek Kitliński, dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie – płk Tomasz Wiercioch, poseł na Sejm RP – Piotr Sak, poseł na Sejm RP – Norbert Kaczmarczyk, Wicewojewoda Małopolski – Ryszard Pagacz, dyrektorzy jednostek penitencjarnych OISW Kraków, a także przedstawiciele prokuratury, sądownictwa, służb mundurowych oraz władz lokalnych oraz osoby i instytucje współpracujące z wiśnicką jednostką.

Po zakończeniu kluczowej, oficjalnej części uroczystości uczestnicy wysłuchali krótkiego koncertu zespołu Cracow Singers.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia