R e k l a m a

Urszula Augustyn (KO) apeluje o zdymisjonowanie kurator oświaty Barbary Nowak

-

Reprezentująca nasz okręg wyborczy posłanka Urszula Augustyn (Koalicja Obywatelska) zwróciła się pisemnie do ministra edukacji oraz wojewody o odwołanie ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która jej zdaniem „wykazuje się szczególną nietolerancją, homofobią, brakiem empatii, poglądami budzącymi ogromne kontrowersje”.

O skierowaniu takiego pisma posłanka poinformowała dziś na konferencji prasowej w Tarnowie. W ostatnich dniach głośna na całą Polskę jest sprawa właśnie ze stolicy okręgu tarnowskiego, dotycząca dyrektora jednego z miejscowych liceów. Jako pierwsze informowało o tym Radio Kraków: – Komisja dyscyplinarna dla nauczycieli przy wojewodzie małopolskim wszczęła postępowanie dotyczące działania szkoły w sprawie jednej z uczennic, nad którą znęcała się matka. Zdaniem kuratorium dyrektor III LO zbyt późno zawiadomił sąd o całej sytuacji i nie wypełniał zaleceń pokontrolnych. Dlatego grozi mu zawieszenie w obowiązkach, co prawdopodobnie przekreśli jego start w konkursie na kolejną kadencję – wyjaśnia na falach stacji dziennikarz Radia Kraków Bartłomiej Maziarz.

Dla parlamentarzystki to jednak tylko jedna ze spraw, która jej zdaniem powinna być przesłanką do dymisji kurator oświaty.

– Pani Barbara Nowak przynosi wstyd nie tylko rządowi, który reprezentujecie, ale także Małopolsce i szkole – zwraca się do ministra edukacji i wojewody Urszula Augustyn, po czym wylicza przykłady „niekompetencji, małostkowości i uprzedzeń pani Kurator” i podsumowuje: – Działa na szkodę uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół.

– Wnoszę o usunięcie pani Barbary Nowak z zajmowanego stanowiska lub wszczęcie wobec niej postępowania dyscyplinarnego – apeluje Urszula Augustyn.

Poniżej udostępniona mediom pełna treść pisma:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc