Bochnia. Festiwal Muzyki Filmowej na Uzborni

-

Już w niedzielę, 11 czerwca 2023 r., w Amfiteatrze w Parku Rodzinnym Uzbornia odbędzie się druga edycja Bocheńskiego Festiwalu Muzyki Filmowej organizowanego przez Stowarzyszenie „Cives Conscii”. Początek zaplanowano na godzinę 16:00. W czasie wydarzenia widzowie będą mogli posłuchać utworów znanych z kultowych dzieł kinematografii. Repertuar festiwalowy przygotowany został w oparciu zarówno o filmowe klasyki, jak i utwory z bardziej współczesnych filmów.

W trakcie festiwalu odbędą się 2 koncerty zaproszonych zespołów. Najpierw wystąpi zespół “Tu i Teraz”. Następnie będziemy mogli posłuchać koncertu Orkiestry Dętej Uście Solne, która miała już okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas poprzedniego Festiwalu. Na scenie wystąpią również wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 w Bochni i Gminnego Przedszkola w Proszówkach. Dzieci zaprezentują układ choreograficzny do wybranego utworu muzyki filmowej. Ponadto w przerwie między występami przeprowadzony będzie konkurs muzyczno-filmowy z nagrodami. Wydarzeniu towarzyszyć będzie ogródek gastronomiczny, który będzie dostępny na parkingu obok Amfiteatru.

Podczas wydarzenia odbędzie się również zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska w Borku.

Organizatorzy ogłaszają również drugi konkurs na spostrzegawczość i znajomość filmów, dla wszystkich zainteresowanych udziałem w II Bocheńskim Festiwalu Muzyki Filmowej:

Konkurs:

Na plakacie promującym II Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej można zobaczyć kadry z różnych filmów, z których muzykę usłyszysz podczas jednego z koncertów festiwalowych. Podaj tytuły trzech filmów, z których kadry zdublowały się na plakacie festiwalowym.

Regulamin:

  • Odpowiedź na pytanie konkursowe należy zapisać na specjalnie przygotowanym formularzu.
  • Formularz należy wrzucić do wskazanego pojemnika podczas trwania festiwalu – informacje udzielane będą uczestnikom na bieżąco.
  • Formularz można wypełnić wcześniej, można będzie również wypełnić go w czasie trwania festiwalu. Organizatorzy przewidują dostępność formularza oraz przyborów do pisania.
  • Formularz może zostać wykorzystany przez każdą osobę tylko jeden raz.
  • Zdublowanie formularza spowoduje dyskwalifikację przy ewentualnym odbiorze nagrody.
  • Po zakończeniu drugiego koncertu festiwalowego rozlosowane zostaną 5 nagród głównych i 15 nagród pocieszenia.
  • Warunkiem wygranej jest dobra odpowiedź na pytanie konkursowe oraz obecność w Amfiteatrze podczas losowania.
  • Nagrody losowane będą do skutku, czyli do wręczenia 5 nagród głównych i 15 nagród pocieszenia.
  • Jeśli zabraknie zgłoszeń z odpowiedziami, nagrody zostaną rozdane zgodnie z decyzją prowadzących.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Bocheński, Adam Korta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023