R e k l a m a

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni tworzy ogród sensoryczny

-

„Ogród naszą pasją” autorstwa Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”, które wspiera działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni, zwyciężył w konkursie sieci sklepów TESCO. Dzięki temu przy placówce powstanie ogród sensoryczny czyli specjalnie zaprojektowany kompleks zieleni.

Ogród zmysłów, który powstaje będzie przystosowany nie tylko do odpoczynku na łonie natury, ale przede wszystkim do celów terapeutycznych, socjalizujących i edukacyjnych dla osób niewidomych, z zaburzeniami psychofizycznymi czy z niepełnosprawnością intelektualną.

Oprócz funkcji poznawczej będzie on pełnił rolę taką jak ogrody przeznaczone do hortiterapii (ogrodoterapii) czyli poprzez zabawy edukacyjne pomaga w budowaniu więzi interpersonalnych. Będzie miał też istotny wpływ na strefy: zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. Pojawią się w nim krzewy i drzewka owocowe, dzięki czemu podopieczni będą mogli zaobserwować roczną wegetację roślin. Oprócz ich podziwiania i obserwowania w czasie owocobrania, uczniowie będą się również mogli rozkoszować smakami owoców, truskawek, malin, porzeczek, aronii i brzoskwiń.

Warto podkreślić, iż ogród sensoryczny jest inicjatywą dyrekcji SOSW, jego pracowników, jak również jednego z rodziców, co zasługuje na uznanie i ogromnie podziękowania.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia