Otwarto skatepark w Rzezawie – ZDJĘCIA

-

Koncerty, zawody sportowe, pokazy tańca oraz wesołe miasteczko – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na najmłodszych mieszkańców gminy Rzezawa z okazji VII Gminnego Dnia Dziecka. Impreza była również okazją do oficjalnego otwarcia skateparku.

VII Gminny Dzień Dziecka rozpoczął się od symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia skateparku, który powstał na terenie kompleksu sportowego GOSiR w Rzezawie. Obiekt ten będzie służył przede wszystkim dzieciom i młodzieży do jazdy na deskorolkach, rolkach, BMX-ach i hulajnogach. Wartość inwestycji wyniosła 2,5 mln zł, z czego 1,7 mln zł Gmina Rzezawa pozyskała ze środków zewnętrznych.

Oficjalne otwarcie obiektu z udziałem m.in. Wójta Mariusza Paleja oraz Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Marty Malec-Lech było połączone z niezwykłym pokazem mountainboardowym pełnym widowiskowych trików.

Zaraz po pokazie na skateparku odbyła się V Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Kolejnym punktem imprezy były liczne występy artystyczne. Rozpoczęły się one ciekawym koncertem piosenki pn. „Przedszkolak potrafi śpiewać”. Na rzezawskiej scenie zaprezentowały się ponadto grupy taneczne, takie jak: „Inesski” ze świetlicy w Okulicach i Bratucicach, „Iskierki i Let’s Dance” ze świetlicy w Borku, „Minionki i Zakręceni” ze świetlicy w Krzeczowie oraz „Zygzak Dance…” ze świetlicy w Jodłówce. Występy wszystkich uczestników Gminnego Dnia Dziecka były nagradzane gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

Impreza była ponadto okazją do wręczenia nagród w Konkursie Ekologicznym „Domek dla owadów”, w Konkursie Plastycznym „Gmina Rzezawa – moje miejsce na ziemi” oraz w Konkursie Fotograficznym „Gmina Rzezawa – moje miejsce na ziemi”.

Podczas VII Gminnego Dnia Dziecka odbył się także niezwykle interesujący koncert piosenek z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu „Młodych Talentów” – Fundacji Wspierania Kultury.

Ciekawym punktem imprezy były również warsztaty kulinarne dla dzieci z Mateuszem Krojenką, podczas których były przygotowywane pyszne burgery.

Warto również podkreślić, że podczas Gminnego Dnia Dziecka w Rzezawie do dyspozycji dzieciaków była cała masa darmowych atrakcji. Wśród nich było m.in. bogato wyposażone wesołe miasteczko, czy malowanie twarzy. Imprezę zakończyła natomiast dyskoteka dla najmłodszych mieszkańców gminy.

VII Gminny Dzień Dziecka odbył się 4 czerwca na boisku GOSiR w Rzezawie. Jego organizatorami byli: Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podczas imprezy była prowadzona kwesta na rzecz podopiecznych bocheńskiej Fundacji Auxilium.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023