R e k l a m a

7 medali dla pływaków H2O Bochnia na Mistrzostwach Małopolski – ZDJĘCIA

-

W dniach 3-4 czerwca na Krytej Pływalni w Oświęcimiu odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W PŁYWANIU 10-13 lat. Nasze miasto reprezentował Klub Sportowy H2O Bochnia, który stanął do startów, walcząc z 22 najsilniejszymi klubami z Małopolski, które łącznie do startów zgłosiły blisko 420 zawodników.

Pływacka ekipa z Miasta Soli wystawiła do startów 13 zawodników, którzy łącznie wzięli udział w 63 startach. W minionym roku Klub Sportowy H2O Bochnia na tej samej imprezie wywalczył 1 brązowy medal. W obecnym sezonie udało się zdobyć tych medali aż 7, a większość zawodników plasowała się bardzo wysoko zajmując miejsca w czołowej dziesiątce.

Bocheński klub pływacki reprezentowali: Maja Chodur, Oliwia Gebler, Emilia Kokoszka, Maja Zienkowska, Adam Cetnarowski, Kuba Cetnarowski, Hubert Dominik, Marcel Grecki, Jakub Kulas, Norbert Krupa, Tomasz Padula, Maciej Paruch i Daniel Pyvovar.

Wszyscy zawodnicy, podczas Mistrzostw Okręgu Małopolskiego uzyskali czasy lepsze od swoich rekordów życiowych, które śrubowali w tym sezonie biorąc udział w zawodach z cyklu SOBOTA PŁYWACKA organizowanych na basenach w całej Małopolsce.

Zawodnicy, którzy znaleźli się w strefie medalowej ( 1-3 medal, 4-6 dyplom ) zajęli następujące miejsca:

  • Maja Zienkowska: 2 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym, 4 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym, 6 miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym
  • Adam Cetnarowski: 6 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym
  • Hubert Dominik: 3 miejsce na dystansie 800m stylem dowolnym
  • Norbert Krupa: 3 miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym, 3 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 4 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, 5 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym, 5 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym
  • Maciej Paruch: 2 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, 3 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym, 4 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, 4 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym
  • Sztafeta Męska: 3 miejsce na dystansie 4x50m stylem dowolnym w składzie: Marcel Grecki,
  • Maciej Paruch, Norbert Krupa, Hubert Dominik, 3 miejsce na dystansie 4x100m stylem dowolnym w skaldzie: Hubert Dominik, Norbert Krupa, Maciej Paruch, Daniel Pyvovar, 4 miejsce w sztafecie 4x50m stylem zmiennym w składzie: Norbert Krupa, Marcel Grecki, Maciej Paruch, Daniel Pyvovar.

Jak podkreśla trener grupy, Maciej Gawęda – „ były to przełomowe zawody dla naszego klubu, naszego miasta orz lokalnej społeczności pływackiej, które pokazały, że mimo przeszkód i problemów z treningami, mając wspaniałą drużynę można pokonać wszystkie przeciwności jakie stawia nam na co dzień życie. Jestem dumny z każdego mojego zawodnika, który po ciężkim sezonie wykonał swoją pracę na najwyższym poziomie. Mając taki team, tak wspaniałych dzieciaków, wierzymy, że nasze kolejne cele są jeszcze bliżej do zrealizowania i mamy nadzieję, że nie poprzestaniemy dostarczać kolejnych dobrych wiadomości”.

Team H2O Bochnia swoje treningi w głównej mierze na Krytej Pływalni im. Jana w Bochni- trenując w wymiarze 9 treningów w tygodniu. Od niedawna grupa powiększyła się również o najmłodszych zawodników, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w profesjonalnym pływaniu i swoje treningi odbywają na basenie GOSIR Proszówki.

Przed Klubem Sportowym H2O Bochnia kolejne ważne zawody – już w najbliższych dniach, najstarsi zawodnicy zameldują się na pływalni w Oświęcimiu, aby walczyć w Otwartych Mistrzostwach Małopolski, a wspomniana, najmłodsza grupa sprawdzi swoje umiejętności na Drużynowych zawodach w Bochni, które odbędą się w dniach 16-17.06.2023r.

Sponsorami klubu, bez których udział w tych mistrzostwach byłby nie możliwy jest firma VOLVO PGD Car Kraków oraz firma BluCar.

źródłomat. prasowe

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia