R e k l a m a

O awansie Puszczy Niepołomice mówi cała Polska [PRZEGLĄD PRASY]

-

O wyniku finałowego meczu barażowego o awans do Ekstraklasy mówi od wczoraj cała piłkarska Polska – powodem zarówno emocjonujący przebieg meczu, jak i sensacyjne rozstrzygnięcie oraz stojąca za zwycięzcą historia.

„Piłkarze z podkrakowskich Niepołomic świętujący awans do piłkarskiej ekstraklasy na boisku w malutkiej Niecieczy? A podobno polska piłka nożna widziała już wszystko! Nie, tego polska piłka jeszcze nie widziała. To awans, na który niby długo się zanosiło (tak mówiła tabela) i w który mimo wszystko długo nikt nie wierzył (tak podpowiadał zdrowy rozsądek). Ale Puszcza wydarła awans, choć chyba nawet nie jest na niego gotowa!” – Gazeta Wyborcza.

„Piłkarze z Niepołomic pokazali, że wyjazdowe zwycięstwo 4:1 nad Wisłą Kraków w półfinale baraży nie było przypadkowe. W niedzielę też nie występowali w roli faworyta, a mimo to zdobyli twierdzę w Niecieczy, w której Termalica nie poniosła porażki od sierpnia ubiegłego roku.” – Rzeczpospolita.

Jeśli dokonywać rzeczy niemożliwych, to właśnie na 100-lecie istnienia. A jeśli sięgać po rzeczy niemal nieosiągalne, to właśnie w tak dramatycznych okolicznościach. Przed sezonem Puszcza typowana była na drużynę środka tabeli, do barażów startowała z piątej pozycji, a mimo to dziś świętowała awans do Ekstraklasy!” – sport.interia.pl

„Organizacyjnie Żubrom do awansu niczego nie brakowało. W Niepołomicach wszyscy żyją meczami Puszczy i czekali na finisz sezonu. W finale barażu, w roku stulecia Puszczy, marzenie szefów klubu i kibiców się spełniło.” – Przegląd Sportowy.

„Pracowaliśmy na to wiele lat. Dla Puszczy, niewielkiego klubu, awans do Ekstraklasy to coś niesamowitego. Pokazaliśmy, że niekoniecznie wielcy też są skuteczni, mogą i potrafią. Podziękowania dla wszystkich, którzy się przyczynili do tego, że dzisiaj jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.” – trener Tomasz Tułacz na antenie Polsat Sport.

Sensacja stała się faktem. W Ekstraklasie wystąpi w przyszłym sezonie absolutny debiutant z 16-tysięcznego miasta, prowadzony od 2015 roku przez 53-letniego trenera Tomasza Tułacza, byłego piłkarza m.in. Stali Mielec.” – Rzeczpospolita.

11 czerwca 2023 r. przejdzie do historii Puszczy. Mały klub spod Krakowa zapewnił sobie historyczny awans do Ekstraklasy. Zainteresowani meczami Żubrów są w Niepołomicach niemal wszyscy, łącznie z proboszczem, ale skala tego zjawiska nie jest wyłącznie lokalna. Piłka nożna to istotny element promocji Niepołomic.” – Przegląd Sportowy.

„To zdecydowanie historia z gatunku „against modern football”. Spełniło się marzenie zwykłych ludzi. Puszcza Niepołomice awansowała do Ekstraklasy. I jest w tym coś prawdziwie romantycznego, nawet jeśli jej stowarzyszenie kibiców liczy sobie niecałe pięćdziesiąt członków, a na mecze tego polskiego Luton Town nierzadko przychodzi mniej niż tysiąc osób.” – Weszlo.com

Stadion w Niepołomicach nie spełnia wymogów Ekstraklasy. Liczy niewiele ponad 2 tys. miejsc, czyli dwukrotnie mniej niż zakładają przepisy. Puszcza ma więc podejmować rywali na obiekcie Wisły Kraków, której zamknęła drogę powrotu na ligowe salony.” – Rzeczpospolita.

„Puszcza Niepołomice w Ekstraklasie. Kto spodziewał się takiego scenariusza przed sezonem? Eksperci prędzej spodziewali się Puszczy w walce o pozostanie w Fortuna 1. Lidze, ale trener „Żubrów” Tomasz Tułacz dziś w Niecieczy udowodnił, że nie ma niemożliwego. Ten sezon będą w Niepołomicach wspominać latami.– Gol24.pl

Fot. Facebook.com/BurmistrzRomanPtak

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024