R e k l a m a

Bochnia. Krew i narkogogle na Rynku – ZDJĘCIA

-

Wczoraj (poniedziałek 12 czerwca) na bocheńskim Rynku odbyła się Akcja Honorowego Dawstwa Krwi zorganizowana przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Bochni, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział Terenowy w Bochni oraz Burmistrzem Miasta Bochnia.

Do udziału wydarzeniu zaangażowali się także przedstawiciele Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni, OSP Kolanów, Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, Starostwa Powiatowego w Bochni oraz SPM ZOZ „Floris” w Bochni.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – zarejestrowano 33 uczestników, z czego 23 osoby zostały dopuszczone przez lekarza do oddania krwi. W sumie zebrano 10,35 l krwi.

Podczas wydarzenia chętni mogli sprawdzić poziom cukru we krwi oraz ciśnienie, wykonać spacer w alkogoglach oraz ćwiczenia z narkogoglami, skorzystać z porad ekodoradców. Strażacy przygotowali pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, a służba więzienna pokazy sprzętu. Podczas spotkania w ramach akcji „Szoruj na badania” można było również wziąć udział w darmowych prelekcjach i konsultacjach z ginekologiem, poświęconych profilaktyce raka szyjki macicy, badaniom cytologicznym i wirusowi HPV.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023