R e k l a m a

Podsumowanie aukcji WTZ Proszówki. Ze sprzedaży prac uzyskano ok. 133 tys. zł

-

Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach podsumował charytatywną aukcję prac swoich podopiecznych, która odbyła się 7 czerwca. Tydzień temu informowaliśmy, że ze wstępnych szacunków wynika, że udało się uzyskać ok. 120 tys. zł. Teraz wiadomo, że łącznie z wolną sprzedażą jest to ok. 133 tys. zł.

Aukcja Prac Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek odbyła się w środę 7 czerwca w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni. Naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

Zainteresowanie aukcją przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy komentują: – Obecność przedstawicieli samorządu, powiatowego i miasta Bochni oraz wielu lokalnych przedsiębiorców stworzyło niesamowitą atmosferę rywalizacji o pięknie wykonane prace, a niektóre z nich dodatkowo opatrzone dedykacjami i życzeniami m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Jerzego Buzka, Aleksandra Kwaśniewskiego, Rafała Trzaskowskiego.

Przybyłych gości przywitał kierownik WTZ Proszówki Edward Firek, a aukcję prowadzili Ewa Rachfalik – była dyrektor II LO w Bochni i poseł Stanisław Bukowiec.

Już pierwsza praca „Dawny widok na Bazylikę i dzwonnicę” (pastel) zlicytowana przez przedstawiciela firmy Segafredo Zanetti Karolinę Machaj, spotkała się z dużym zainteresowaniem i z kwoty 100 zł wylicytowano ją na 1300 zł, co stanowiło dobrą zapowiedź dalszym emocji przy kolejnych licytowanych pracach. Tak też się stało, że kwoty licytowanych prac systematycznie rosły w górę aż do rekordowej sumy 13 000 zł zaoferowanej za „Bochnia – Rynek” (pastel) z dedykacją Rafała Trzaskowskiego przez firmę Werner Kenkel – Macieja Słomę.

Równie aktywnie brał udział w aukcji właściciel firmy „Arkadia” Marcin Radzięta, który wylicytował pracę „Bochnia – Rynek” (tusz) z dedykacją Donalda Tuska na kwotę 12 000 zł. Równie aktywnie w licytacji wzięli udział rodzice uczestników WTZ. Krystyna Klęsk wylicytowała pracę z dedykacją Donalda Tuska pt. „Gdańska Żuraw” (akwarela) w wysokości 9 000 zł.

Najbardziej uczestnicy licytacji interesowali się pracami wykonanymi w technikach: pastela sucha, akwareli, tuszu, akrylu i haftu krzyżykowego. Głównymi wykonawcami najlepiej licytowanych prac byli przede wszystkim Agnieszka Przybyło i Artur Stec. Trzeba zaznaczyć, że wkład pracy pozostałych uczestników został również doceniony przez nabywców, co wpływa korzystnie na motywację oraz zaangażowanie w pracy wszystkich wykonawców.

Sama aukcja bardzo dowartościowała zarówno uczestników, ich opiekunów oraz pracowników WTZ i pokazała, że nawet w tym trudnym czasie można zorganizować i przeprowadzić takie przedsięwzięcie.

Najaktywniejsi akcjonariusze:

 • firma Wernel Kenkel reprezentowana przez dyrektora Macieja Słomę – 15 000 zł („Bochnia – Rynek” (pastel) z dedykacją Rafała Trzaskowskiego za kwotę 13 000 zł, „Kraków widok na Wawel”- pastel z dedykacją Róży Thun za kwotę 2 000 zł)
 • Marcin Radzięta – sala weselna „Arkadia” – 13 500 zł („Bochnia Rynek” tusz z dedykacją i życzeniami od Donalda Tuska za kwotę 12 000 zł, „Pałac Saski widok z okresu międzywojennego” tusz z podpisem Jarosława Kaczyńskiego za kwotę 1 500 zł)
 • pan Marcin Lemiowski firma Gomar-Stal – 13 300 zł („Bochnia – Dawna ul. Biała” haft + konstytucja RP z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 7 600 zł, „Bochnia Szyb Sutoris” pastel z życzeniami Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 5 000 zł, „Orzeł” obraz malowany za 700 zł)
 • państwo Kinga i Piotr Waśniowscy (firma Astat i Artcor) – 11 900 zł („Warszawa Zamek Królewski” akwarela + konstytucja RP z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 8 000 zł, „Warszawa Widok na Zamek Królewski” pastel z podpisem Jarosława Kaczyńskiego za kwotę 1 500 zł, „Zamek w Nowym Wiśniczu widok z lotu ptaka” pastel z podpisem Jarosława Kaczyńskiego za kwotę 2 400 zł)
 • pani Krystyna Klęsk – 9 500 zł („Gdańsk Żuraw” akwarela z życzeniami od Donalda Tuska za kwotę 9 000 zł, „Kwiaty” haft z dedykacją od poseł Urszuli Rusieckiej za kwotę 500 zł)
 • pani Anna Kozik firma Katmandu Meble – 6 000 zł („Warszawa Kolumna Zygmunta” akwarela z dedykacją i życzeniami od Rafała Trzaskowskiego za kwotę 4 000 zł, „Bruksela Parlament” pastel z dedykacją od Jerzego Buzka za kwotę 2 000 zł)
 • Starosta Bocheński pan Adam Korta, Starostwo Powiatowe – 5 700 zł („Strasburg” pastel z dedykacją Jerzego Buzka za kwotę 3 200 zł, „Budynek Starostwa Powiatowego w Bochni” pastel za kwotę 2 500 zł)
 • pan Mariusz Skowronek prezes Ekombud – 5 100 zł („Bochnia ul. Solna Szyb Sutoris” akwarela z dedykacją Róży Thun za kwotę 4 000 zł, „Bochnia widok na Bazylikę i Dzwonnicę” pastel za kwotę 1 100 zł)
 • pan Dawid Michalik (firma Equity Advisors sp. z o.o. sp. k z Krakowa) – 5 000 zł („Warszawa Łazienki” tusz z życzeniami od Rafała Trzaskowskiego za kwotę 5 000 zł)
 • firma Contimax reprezentowana przez pana Krzysztofa Zgraję – 4 600 zł („Zamek w Nowym Wiśniczu nocą” pastel z dedykacją od Bogdana Klicha za kwotę 2 300 zł, „Dawna ul. Biała” akryl na płótnie za kwotę 1 300 zł, „Jesień” haft z życzeniami od Jerzego Buzka za kwotę 1 000 zł)
 • pan Krzysztof Kołodziejczyk kompleks restauracyjny Panorama – 4 550 zł (m.in. „Zamek w Nowym Wiśniczu dawny widok” pastel za kwotę 3 500 zł „Fragment ul. Matejki” pastel za kwotę 1 000 zł)
 • firma Stalprodukt SA reprezentowana przez panią Katarzynę Górka – 4 500 zł („Dawny widok na Zamek i Klasztor w Nowym Wiśniczu” pastel za kwotę 4 500 zł)
 • firma Segafredo Zanetti – 3 500 zł („Dawny widok na Bazylikę i Dzwonnicę” pastel za kwotę 1 300 zł, „Bazylika i dzwonnica” pastel za kwotę 500 zł, „Domek widok” haft za kwotę 600 zł, „Bazylika w Bochni” pastel za kwotę 1 100 zł)
 • pan Piotr Janeczek – 3 500 zł („Bochnia rynek nocą” pastel za kwotę 3 500 zł)
 • pan Ryszard Birkowski firma R- Bud – 3 200 zł („Zamek w Nowym Wiśniczu” pastel za kwotę 2 700 zł, „Bochnia rynek” haft za kwotę 500 zł)
 • Galeria Rondo – 3 000 zł ( „Bochnia muzeum” pastel za kwotę 1 300 zł, „ Szyb Campi nocą” pastel za kwotę 1 700 zł)
 • Burmistrz Miasta Bochnia pan Stefan Kolawiński oraz Skarbnik Miasta Bochnia pani Ewa Dudek – 4 000 zł („Bochnia widok na Bazylikę i Dzwonnicę” pastel za kwotę 2 300 zł, „Dawna ulica Biała” akryl na płótnie za 1 700 zł)
 • firma Prelitech – 1 800 zł („Kwiaty” haft z dedykacją Bogdana Klicha za kwotę 500zł, „Kwiaty polne bukiet” haft za kwotę 700zł, „Róża” haft z życzeniami od Róży Thun za kwotę 600 zł)
 • pani Cecylia Jończyk wraz z córką Anna Ciszek – 1 800 zł (obrazy malowane za kwotę 1 800 zł)
 • pan Krzysztof Tyka – 1 500 zł („Dawna ul. Biała wiosna”- pastel za kwotę 1 500 zł)
 • państwo Helena i Józef Mikulscy – 1 500 zł (prace z metaloplastyki 1 200 zł, ceramika 300 zł)
 • państwo Ewelina i Daniel Bułatowicz – 1 500 zł (obrazu haftowane za kwotę 1 500 zł).

– Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dorzucali kolejne kwoty do tegorocznej aukcji, gdyż byłoby to bardzo obszerne sprawozdanie, ale tym bardziej chcemy im wszystkich serdecznie podziękować za każdą nawet symboliczna sumę jaką wsparli charytatywną aukcję na rzecz uczestników WTZ w Proszówkach – mówi Edward Firek, kierownik WTZ Proszówki.

Na koniec licytacji starosta bocheński Adam Korta złożył podziękowania za dar serca wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, iż ta grupa osób będzie mogła poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne w godnych warunkach i wyjechać na wypoczynek. Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński również podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia aukcji – relacjonuje Edward Firek.

Ogółem z licytacji prac i wolnej sprzedaży udało się zebrać kwotę około 133 tys. zł, ale są to dane wstępne, szacunkowe. Nadal można nabyć prace wykonane przez uczestników w ramach tzw. wolnej sprzedaży w siedzibie WTZ w Proszówkach – poinformował kierownik Edward Firek.

Serdeczne podziękowania składamy dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni pani Edycie Mierzwińskiej za udostępnienie auli pod aukcję wraz z zapleczem. Uczestnicy, opiekunowie i pracownicy WTZ składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy nas wsparli i docenili naszą pracę – przekazał Edward Firek.

Zobacz również: Ok. 120 tys. zł z charytatywnej aukcji WTZ Proszówki! – ZDJĘCIA

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc