R e k l a m a

Wielicka policja zatrzymała sprawców kradzieży rozbójniczej i pobicia

-

Funkcjonariusze z wielickiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie i kradzież rozbójniczą dokonaną na 20-letnim mieszkańcu powiatu wielickiego. Mundurowi odzyskali skradziony telefon, który zwrócili pokrzywdzonemu.

W niedzielę 11 czerwca operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednej z wielickich restauracji. Z relacji zgłaszających wynikało, że trzech mężczyzn weszło za 20-letnim mieszkańcem powiatu wielickiego do restauracji i udali się za nim prosto do toalety, w której zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy, a następnie go pobili. Policjanci w trakcie wykonywania czynności ustalili również, że pokrzywdzony w tym samym dniu, w godzinach porannych był już raz pobity przez te same osoby.

Wieliccy policjanci już dwa dni po zdarzeniu zatrzymali wszystkich sprawców. Dwóch z nich jest w wieku 20 lat oraz jeden w wieku 21 lat. W trakcie zatrzymania przy 21-letnim mężczyźnie znaleziono środki odurzające w postaci marihuany, natomiast przy 20-letnim mężczyźnie znaleziono substancje psychotropową w postaci mefedronu.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży rozbójniczej, pobicia oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia