R e k l a m a

Działacze Platformy Obywatelskiej zachęcają: „Przypilnuj wyborów!”

-

W poniedziałek lokalni działacze Platformy Obywatelskiej, na czele z Krzysztofem Nowakiem – szefem struktur PO w powiecie bocheńskim – zorganizowali briefing prasowy, podczas którego zachęcali do przypilnowania wyborów parlamentarnych. Promowana była stworzona w tym celu strona internetowa www.pilnujewyborow.pl.

Akcja „Przypilnuj wyborów” ma wymiar ogólnopolski.

Dziś w Polsce nikt nie ma złudzeń, że najbliższe wybory parlamentarne to będą najważniejsze wybory po 1989 roku. Te wybory zdecydują o tym w jakim kraju chcemy żyć, mieszkać, pracować. Odpowiedzą na wiele pytań: czy chcemy żeby pan na warszawskim Żoliborzu decydował o życiu naszych mam, żon, córek, wnuczek. Wszyscy bowiem w pamięci mamy tragiczną śmierć pani Doroty w nowotarskim szpitalu. Czy chcemy, aby w dalszym ciągu spółki Skarbu Państwa drenowały portfele Polaków? – pytał Krzysztof Nowak, szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie bocheńskim, radny sejmiku województwa małopolskiego.

Przypomnę chociażby za zeszły rok – 2022 r. – Orlen osiągnął rekordowe zyski, ponad 33 mld zł, a wszystko dlatego, bo łupił Polaków na cenach paliw. Czy chcemy, aby afery PiS-u, które stały się znakiem firmowym tych rządów, aby w dalszym ciągu te afery były nierozliczone? Tych afer jest już ogromna ilość, wręcz setki afer. Przypomnę najważniejszą aferę związaną z respiratorami, gdzie ministerstwo przekazało 100 mln zł, a większość respiratorów nie trafiła do ministerstwa – mówił Krzysztof Nowak.

Na spotkanie z dziennikarzami bocheńscy działacze Platformy Obywatelskiej przyszli z kartkami z adresem strony internetowej www.pilnujewyborow.pl, która służy obywatelskiej kontroli wyborów.

Jako największa partia opozycji utworzyliśmy specjalnie dedykowaną stronę. Za pośrednictwem tej strony każdy kto będzie nam chciał pomóc w tym, żebym te wybory były uczciwe, transparentne, przejrzyste, żebyśmy mogli policzyć te wybory równolegle z Państwową Komisją Wyborczą, może nam w tym pomóc rejestrując się za pośrednictwem tej strony – powiedział Krzysztof Nowak.

Apelujemy do społeczności Bochni, powiatu bocheńskiego, aby nam pomogli kontrolować uczciwy sposób przebiegu i ustalania wyników w najbliższych wyborach parlamentarnych. Zapraszamy wszystkich państwa, którzy chcą nam pomóc jako członkowie komisji obwodowych, jako mężowie zaufania. Przypomnę, że członkowie komisji obwodowych to jest oczywiście płatna funkcja – dodał Krzysztof Nowak.

Wygrana PiS w nadchodzących wyborach to prawdopodobne wyjście Polski z Unii Europejskiej. De facto już w tej chwili jesteśmy kandydatem na równi pochyłej, a być może także wyjście Polski z NATO. Przypomnę, że w lutym 1999 r. Jarosław Kaczyński głosował przeciwko wstąpieniu Polski do NATO, tłumacząc to tym, że nie po wychodziliśmy z jednego sojuszu, żeby wchodzić do drugiego. Te wybory są najważniejsze od 1989 r. Pytanie czy zostaniemy państwem demokratycznym, czy będziemy lawirować w kierunku Rosji i Białorusi – powiedział Zdzisław Szklarzewicz.

Obserwując ten rząd przez lata ich rządów to jestem przekonana, że zrobią wszystko i za wszelką cenę będą chcieli wygrać te wybory tzn. pokazać, że wygrali i podejrzewam, że są gotowi nawet je sfałszować. Dlatego prosimy: włączcie się do nas i pomóżcie nam pilnować tak, aby rzeczywiście były one prawdziwe i sprawiedliwe – zaapelowała Jolanta Michałowska.

Mamy jeszcze gorący apel do młodych ludzi – 20, 30, 40-latków – będziecie mieć dzieci, macie dzieci, chcielibyście dobrze żyć. Jest niepokój, jest chaos, nie możecie nieraz sobie poradzić z podstawowymi sprawami rodzinnymi, zawodowymi, przyjdźcie na wybory, zagłosujcie tak, żeby przyszłość wasza i waszych dzieci była jasna, żebyście mogli spokojnie wychowywać dzieci, żeby wasza córka, czy syn za 10-15 lat powiedział: „mamo, tato dziękuję” – stwierdziła Celina Matłok.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc