R e k l a m a

Ruszyła 18. edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku. Najpierw Brzesko – ZDJĘCIA

-

W niedzielę w Brzesku można było skosztować regionalnych przysmaków, śledzić pokazy gotowania na żywo, sprawdzić swoją wiedzę o Małopolsce, a także wziąć udział w grach i konkursach. Podczas brzeskiej odsłony festiwalu zostały również wybrane najsmaczniejsze potrawy i produkty regionalne – zwyciężyły kacze udko w sosie śliwkowym z ziemniakami i kapustką zasmażaną po uszewsku oraz konfitura z młodych pędów świerka.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłanka Józefa Szczurek-Żelazko, wicemarszałek Józef Gawron, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch oraz radni województwa: Anna Mikosz i Piotr Dziurdzia.

Jubileuszowe „Pełno… LETNIE Smakowanie” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna, osiemnasta edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku. Pierwszym przystankiem znanego i lubianego wydarzenia w tym sezonie było Brzesko. Na uczestników – prócz tradycyjnych pokazów gotowania, stoisk wystawców i poczęstunku kół gospodyń wiejskich, warsztatów, zabaw i konkursów – czekały pokazy iluzjonistów i okolicznościowy tort.

Małopolski Festiwal Smaku to wyjątkowe wydarzenie kulinarne, którego misją jest promowanie lokalnych przysmaków i kuchni czerpiącej z dawnych, tradycyjnych receptur. To także wspaniała okazja do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół. W bogatym programie festiwalowych obchodów z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – powiedział wicemarszałek Józef Gawron.

Cieszymy się, że wspólnie z państwem możemy uczestniczyć w tym wielkim święcie regionalnej kuchni. Małopolski Festiwal Smaku to nie tylko wyjątkowe przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń w naszym regionie – to przede wszystkim wspaniałe smaki, wspaniali ludzie i niepowtarzalna atmosfera – dodała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Najbardziej wyczekiwanym przez miłośników dobrej kuchni punktem niedzielnego wydarzenia był wybór najsmaczniejszego dania i najsmaczniejszego produktu regionalnego.

Wśród kół gospodyń wiejskich, bezkonkurencyjne okazały się przedstawicielki KGW Uszwianki z Uszwi. Przygotowane przez nie danie – kacze udko w sosie śliwkowym z ziemniakami i kapustką zasmażaną po uszewsku – zostało wybrane najsmaczniejszym w konkursie. Drugie miejsce przypadło gospodyniom z KGW Szpilki w Buczu, które przyrządziły „Zwijki mojej Babci”. Trzecia nagroda powędrowała do gospodyń z KGW Sterkowiec, które uraczyły podniebienia uczestników młodymi ziemniaczkami z rozmarynem, schabem na grzybach leśnych i surówką z czerwonej kapusty.

W kategorii produktów regionalnych pierwsze miejsce zajęła Konfitura z młodych pędów świerka (Przetwórnia), drugie – Konfitura z pędów świerka, a trzecie – „Odporność” Miód z rokitnikiem i imbirem (Ekomiody Pasieka Morawskich).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc