R e k l a m a

Dyżurny w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

-

Oficer dyżurny z brzeskiej komendy policji poza służbą zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że 65-letni kierowca miał ponad 1,4 promila alkoholu.

W piątkowe popołudnie (16 czerwca) będący w czasie wolnym od służby oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku kom. Bartłomiej Dudek zauważył jadącego przez miejscowość Jurków volkswagena, którego kierujący nagle zatrzymał się i w pobliskie zarośla wyrzucił śmieci, po czym odjechał. Policjant ruszył za kierującym i po przejechaniu kilkuset metrów zmusił mężczyznę do zatrzymania się. Podczas rozmowy wyczuł od kierowcy woń alkoholu – relacjonuje Ewelina Buda, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Policjant o zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomił oficera dyżurnego, który na miejsce skierował patrol z Komisariatu Policji w Czchowie. Policjanci poddali 65-latka badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,4 promila alkoholu. Podczas sprawdzania kierującego w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Warto zaznaczyć, że to już nie pierwszy przypadek interwencji poza służbą tego policjanta. Ponad tydzień temu, 5 czerwca br. również w czasie wolnym od służby kom. Bartłomiej Dudek wspólnie z policjantem Komisariatu Policji w Czchowie zatrzymał innego nietrzeźwego kierującego. Kierowca dostawczego volkswagena mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie poruszał się ulicą Sądecką w Czchowie. 44-letni mieszkaniec powiatu wielickiego odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc