Budowa ośrodka sportowo-rekreacyjnego nad Rabą rozpocznie się od boiska

-

35 tys. zł przeznaczyli bocheńscy radni na projekt boiska ze sztuczną nawierzchnią na os. Chodenice w Bochni. To pierwszy krok w kierunku budowy dużego ośrodka sportowo-rekreacyjnego nad Rabą.

W uchwale, którą radni jednogłośnie poparli, zapisano 35 tys. zł na projekt budowy boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Chodenice. Obiekt ma być zlokalizowany w pobliżu istniejącego trawiastego boiska nad Rabą.

Na zdjęciu satelitarnym widać boisko w Chodenicach. Źródło: Google Maps

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Chodenicach to temat, który był dyskutowany podczas ostatnich wyborów samorządowych. Burmistrz Stefan Kolawiński zapisał nawet w swoim programie punkt:

  • „Kompleks sportowo-rekreacyjny w Chodenicach, zespół basenów oraz boisk ze stadionem”.

Podczas październikowej konwencji wyborczej komitetu Bochniacy dla Bochni burmistrz przypomniał, że w Chodenicach nad Rabą miasto ma kilka hektarów gruntów. Tam miałby powstać kompleks sportowo-rekreacyjny z basenami, boiskiem do piłki nożnej, siatkówki, kortem do tenisa, a także… mini-pole golfowe.

Stefan Kolawiński ostrożnie ocenił, że ze względu na koszty budowa ośrodka może rozpocząć się dopiero po wykonaniu rewitalizacji centrum miasta i tężni solankowej. Zaznaczył, że w pierwszych latach nowej kadencji możliwe są jedynie prace koncepcyjne i projektowe.

Potwierdził to także podczas debaty kandydatów na burmistrza, zorganizowanej przez Bochnianin.pl. Zapewnił wtedy, że pieniądze na prace koncepcyjne znajdą się w 2019 roku.

Przed zeszłotygodniową sesją rady miasta redakcja Bochnianin.pl zapytała burmistrza kiedy można się spodziewać zlecenia wykonania koncepcji zagospodarowania terenu nad Rabą w Chodenicach na cele sportowo-rekreacyjne?

Zostały już poczynione pewne kroki, jeśli chodzi o zlokalizowanie w tamtym rejonie ośrodka sportowo-rekreacyjnego. Teraz są dwa kierunki. Prowadzę rozmowy z zarządem Bocheńskiego Klubu Sportowego i dyrektor MOSiR-u, aby w pierwszej kolejności uruchomić projektowanie wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Wszyscy jesteśmy zgodni, że lokalizacja tego obiektu w pobliżu torów kolejowych się nie zmieni. Skłonny jestem do tego, aby miasto podjęło się projektowania tego obiektu, żeby powstał on możliwie najwcześniej – odpowiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Na razie radni przegłosowali wykonanie projektu na jedno boisko. Środków na koncepcję dla całego obszaru na razie nie ma.

Teren – jak na bocheńskie warunki – jest rozległy, bo obejmuje kilka hektarów. Dla pozostałej części trzeba stworzyć koncepcję zagospodarowania. Myślę, że druga połowa 2019 roku będzie tym czasem, kiedy uda się na to wygospodarować pieniądze. Przypomnę, że tego zadania na razie nie ma w budżecie – dodał Stefan Kolawiński.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MMP U-18. BSF nie obronił tytułu mistrzowskiego

Reprezentacja Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu pojechała w miniony weekend do Warszawy, by na turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 bronić tytułów...

Jak rewitalizować stare kopalnie i miasta górnicze? Ciekawe spotkanie w Muzeum

Czwartkowe Spotkanie Muzealne w dniu 20 lutego wypełniło niezwykle ważne, kompetentne i znakomicie skonstruowane wystąpienie dra Piotra Langera, pokazujące rozmaite drogi...

Bochnia. Na os. Jana pies zagryzł psa na oczach właścicielki

- Na osiedlu Jana w czwartek o godz. 5.30 pies w typie owczarka niemieckiego (ciemna sierść, białe łapki oraz biała końcówka ogona)...

Biblioteka. We wtorek Zbigniew Pikuła i „Zebrałem się w tomik”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą i promocję jego pierwszego tomiku pt. „Zebrałem się...

Bochnia naszych marzeń. Przypomnij sobie jakie masz marzenia, a dowiesz się kim jesteś

Każdy z nas na poszczególnych etapach życia ma swoje marzenia. Zmieniają się one w zależności od wielu czynników zewnętrznych zależnych, a najczęściej...

Artykuły promocyjne

Fotowoltaika. Jakie korzyści i oszczędności? Przyjdź na darmowe spotkanie w kinie REGIS!

Firma Edison Energia serdecznie zaprasza mieszkańców miasta oraz gminy Bochnia na spotkanie, które ma na celu przybliżenie...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

luty, 2020

20,612FaniLubię
684ObserwującyObserwuj
526SubskrybującySubskrybuj
X