Budowa ośrodka sportowo-rekreacyjnego nad Rabą rozpocznie się od boiska

-

35 tys. zł przeznaczyli bocheńscy radni na projekt boiska ze sztuczną nawierzchnią na os. Chodenice w Bochni. To pierwszy krok w kierunku budowy dużego ośrodka sportowo-rekreacyjnego nad Rabą.

W uchwale, którą radni jednogłośnie poparli, zapisano 35 tys. zł na projekt budowy boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią na osiedlu Chodenice. Obiekt ma być zlokalizowany w pobliżu istniejącego trawiastego boiska nad Rabą.

Na zdjęciu satelitarnym widać boisko w Chodenicach. Źródło: Google Maps

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Chodenicach to temat, który był dyskutowany podczas ostatnich wyborów samorządowych. Burmistrz Stefan Kolawiński zapisał nawet w swoim programie punkt:

  • „Kompleks sportowo-rekreacyjny w Chodenicach, zespół basenów oraz boisk ze stadionem”.

Podczas październikowej konwencji wyborczej komitetu Bochniacy dla Bochni burmistrz przypomniał, że w Chodenicach nad Rabą miasto ma kilka hektarów gruntów. Tam miałby powstać kompleks sportowo-rekreacyjny z basenami, boiskiem do piłki nożnej, siatkówki, kortem do tenisa, a także… mini-pole golfowe.

Stefan Kolawiński ostrożnie ocenił, że ze względu na koszty budowa ośrodka może rozpocząć się dopiero po wykonaniu rewitalizacji centrum miasta i tężni solankowej. Zaznaczył, że w pierwszych latach nowej kadencji możliwe są jedynie prace koncepcyjne i projektowe.

Potwierdził to także podczas debaty kandydatów na burmistrza, zorganizowanej przez Bochnianin.pl. Zapewnił wtedy, że pieniądze na prace koncepcyjne znajdą się w 2019 roku.

Przed zeszłotygodniową sesją rady miasta redakcja Bochnianin.pl zapytała burmistrza kiedy można się spodziewać zlecenia wykonania koncepcji zagospodarowania terenu nad Rabą w Chodenicach na cele sportowo-rekreacyjne?

Zostały już poczynione pewne kroki, jeśli chodzi o zlokalizowanie w tamtym rejonie ośrodka sportowo-rekreacyjnego. Teraz są dwa kierunki. Prowadzę rozmowy z zarządem Bocheńskiego Klubu Sportowego i dyrektor MOSiR-u, aby w pierwszej kolejności uruchomić projektowanie wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Wszyscy jesteśmy zgodni, że lokalizacja tego obiektu w pobliżu torów kolejowych się nie zmieni. Skłonny jestem do tego, aby miasto podjęło się projektowania tego obiektu, żeby powstał on możliwie najwcześniej – odpowiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Na razie radni przegłosowali wykonanie projektu na jedno boisko. Środków na koncepcję dla całego obszaru na razie nie ma.

Teren – jak na bocheńskie warunki – jest rozległy, bo obejmuje kilka hektarów. Dla pozostałej części trzeba stworzyć koncepcję zagospodarowania. Myślę, że druga połowa 2019 roku będzie tym czasem, kiedy uda się na to wygospodarować pieniądze. Przypomnę, że tego zadania na razie nie ma w budżecie – dodał Stefan Kolawiński.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

W Łazach k. Bochni znów wyprodukują ekskluzywne wino lodowe

Winnica Uniwersytetu Jagiellońskiego w podbocheńskich Łazach kończy drugi cykl produkcji wina lodowego. Winnica istnieje od 2005 roku, ale dopiero drugi raz dzięki...

Prognoza wyborcza z 15 września: Ile mandatów dla PiS w naszym okręgu?

Znany socjolog Marcin Palade opublikował w niedzielę na Twitterze kolejną prognozę podziału mandatów w okręgach wyborczych w całym kraju. W naszym...

Promień Bochnia wstrzymał treningi. Klub nie ma… strzelnicy

Od początku września zawodnicy strzeleckiego klubu Promień Bochnia nie trenują, bo… nie mają gdzie. Treningi na strzelnicy w I Liceum Ogólnokształcącym w...

Wizyta studyjna Ukraińców w Bochni

12 września, już po raz drugi, miała miejsce studyjna wizyta w Bochni sąsiadów zza wschodniej granicy Polski. Spotkanie to,...

Bochnia ROCKS! Ron Bumblefoot Thal wystąpił w sali kina Regis – ZDJĘCIA

W ramach trwającego już kilka lat cyklu "Bochnia ROCKS!", do naszego miasta zawitał po raz kolejny Ron Bumblefoot Thal. Na koncert znakomitego...

Artykuły promocyjne

Rozmowy o Bochni [WIDEO]

https://youtu.be/tUB5cxBRAUE Sfinansowane przez KWW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Taniec w Bochni. Trwają zapisy do JDC Dance Studio

Szkoła tańca JDC Dance Studio prowadzona przez Andrzeja Starowicza przyjmuje już zapisy na nowy sezon 2019/2020. -...

Bochnia. Fabryka Formy Studio One: 14-15.09 DNI OTWARTE!

Działająca już od 5 lat na bocheńskim rynku Fabryka Formy Studio One ciągle się rozwija, a klub po raz kolejny się powiększa!...

Auto Szkoła LUZ zaprasza na jesienne kursy! PRACA dla Instruktora

Ośrodek Szkolenia Kierowców zaprasza na kursy prawa jazdy kategorii A i B. Najbliższe terminy to 17...

Szkoła Rysunku Zalubowski. Szkoła z pasją

We wrześniu 2019 r. w Akademickim Liceum u Bochni na ul. Białej 23 ponownie ruszą zajęcia Szkoły...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

wrzesień, 2019

22wrz11:0015:00V Rodzinny Rajd Rowerowy

Więcej wydarzeń
19,380FaniLubię
637ObserwującyObserwuj
X