1,5 mln zł na wyposażenie ZOL w Bochni – ZDJĘCIA

-

Powiat bocheński otrzymał 1,5 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na wyposażenie powstającego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni. W piątek starosta bocheński Adam Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak podpisali umowę z wicewojewodą Ryszardem Pagaczem dotyczącą przekazania rządowych funduszy.

W spotkaniu, które odbyło się w jednej z sal powstającego zakładu przy ulicy Karolina w Bochni uczestniczyli także posłanka Józefa Szczurek-Żelazko, senator Włodzimierz Bernacki, radny sejmiku małopolskiego Piotr Dziurdzia, przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, przedstawiciele zarządu: Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik i Rafał Rudka, radny powiatowy Paweł Leśniak oraz dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia.

To bardzo potrzebna placówka. Cieszę się, że mogliśmy razem z panem premierem, bo z jego rezerwy pochodzą fundusze, wesprzeć to zadanie – podkreślił Ryszard Pagacz, wicewojewoda małopolski.

Właśnie dzisiaj podpisaliśmy umowę z panem wojewodą na dofinansowanie budowy zakładu opiekuńczo-leczniczego z hospicjum stacjonarnym w Bochni. Jest to ostatnia cegiełka, która zakończy jedną z największych, historycznych inwestycji powiatu bocheńskiego. To olbrzymie zadanie o wartości ponad 20 mln zł – powiedział Adam Korta, starosta bocheński.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy ma być oddany jeszcze w tym roku. Opiekę znajdzie tam 100 pacjentów. To cztery razy więcej niż obecnie przebywa na oddziale szpitalnym.

W styczniu tego roku dyrekcja bocheńskiego szpitala podpisała kontrakt z NFZ finansujący prowadzenie zakładu. Umowa będzie obowiązywała przez pięć lat. Co roku na utrzymanie ZOL szpital otrzyma ponad 7 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023