R e k l a m a

Piłka nożna. Puszcza Niepołomice będzie grała na stadionie Cracovii

-

MKS Puszcza Niepołomice poinformowała ostatnio, że swoje mecze w ekstraklasie w roli gospodarza będzie grała na stadionie Cracovii przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie. Sezon ruszy 21 lipca, a jego zakończenie zaplanowano na 25 maja 2024 r.

Dwa tygodnie temu Puszcza wywalczyła swój pierwszy w historii awans do ekstraklasy. Stadion w Niepołomicach na razie nie spełnia wymogów licencyjnych do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, dlatego klub musiał szukać innego miejsca na mecze rozgrywane w roli gospodarza.

Z pierwszych informacji wynikało, że Puszcza będzie grała na stadionie Wisły Kraków, ale ostatecznie zdecydowano, że będzie to stadion Cracovii. O decyzji klub poinformował ostatnio w oświadczeniu.

– „Po analizie sytuacji już po awansie do PKO BP Ekstraklasy, ze względu na sprawy organizacyjne, Klub zdecydował się przyjąć ofertę MKS Cracovia SSA na wynajem Stadionu Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. (…) Klub jest przekonany, iż rozgrywanie meczów na obiekcie znajdującym się przy ul. Józefa Kałuży 1 będzie rozwiązaniem optymalnym dla sympatyków naszego Klubu” – napisano w oświadczeniu.

– „Puszcza Niepołomice informuje również, iż priorytetem dla Klubu jest jak najszybszy powrót do gry na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Klub wraz z Miastem Niepołomice dokładają wszelkich starań, aby w najbliższym możliwym terminie dostosować obiekt przy ul. Janusza Kusocińskiego 2 do wymagań licencyjnych PKO BP Ekstraklasy oraz PZPN i cieszyć się ekstraklasową rzeczywistością w Niepołomicach” – zaznaczono w komunikacie (pełna treść oświadczenia poniżej).

W pierwszym meczu sezonu 2023/2024 ekstraklasy Puszcza zagra 23 lipca o godz. 20:00 na wyjeździe z Widzewem Łódź. Pierwszy mecz u siebie (czyli na stadionie Cracovii) Puszcza Niepołomice zagra w 3. kolejce 5 sierpnia o godz. 18:00 ze Stalą Mielec.


Oświadczenie Puszczy Niepołomice

„Puszcza Niepołomice składa serdeczne podziękowania przedstawicielom Miasta Krakowa, Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Zarządowi TS Wisła Kraków S.A. z Panem Prezesem Jarosławem Królewskim na czele, za możliwość zgłoszenia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie jako stadionu zastępczego we wniosku licencyjnym pozwalającym Klubowi na grę w PKO BP Ekstraklasie. Puszcza docenia życzliwość i chęć pomocy oraz jest wdzięczny za postawę fair-play, dzięki której Klub mógł wziąć udział w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową, które zakończyły się historycznym awansem.

Jednocześnie Puszcza Niepołomice informuje, iż po analizie sytuacji już po awansie do PKO BP Ekstraklasy, ze względu na sprawy organizacyjne, Klub zdecydował się przyjąć ofertę MKS Cracovia SSA na wynajem Stadionu Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Puszcza Niepołomice dziękuje Panu Profesorowi Januszowi Filipiakowi oraz społeczności i pracownikom MKS Cracovia SSA za otwartość, gotowość do rozmów i pomoc. Klub jest przekonany, iż rozgrywanie meczów na obiekcie znajdującym się przy ul. Józefa Kałuży 1 będzie rozwiązaniem optymalnym dla sympatyków naszego Klubu.

Puszcza Niepołomice informuje również, iż priorytetem dla Klubu jest jak najszybszy powrót do gry na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Klub wraz z Miastem Niepołomice dokładają wszelkich starań, aby w najbliższym możliwym terminie dostosować obiekt przy ul. Janusza Kusocińskiego 2 do wymagań licencyjnych PKO BP Ekstraklasy oraz PZPN i cieszyć się ekstraklasową rzeczywistością w Niepołomicach.

Puszcza Niepołomice”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia