R e k l a m a

Poszukiwania zaginionej, schorowanej 78-latki zakończone sukcesem

-

Ogromne siły i środki zaangażowały służby ratunkowe z powiatu brzeskiego w odnalezienie zaginionej 78-letniej kobiety. Do późnych godzin nocnych policjanci oraz strażacy szukali seniorki mającej problemy zdrowotne. W poszukiwaniach wykorzystano policyjnego psa tropiącego, quady oraz drony z kamerami termowizyjnymi. Po kilku godzinach kobietę z niewielkimi obrażeniami ciała odnaleziono w kompleksie leśnym.

W niedzielę w godzinach wieczornych dyżurny brzeskiej jednostki policji został powiadomiony o zaginięciu 78-letniej podopiecznej domu pomocy w Gnojniku. Kobieta niepostrzeżenie wyszła z placówki i do niej nie wróciła. Zaniepokojony personel domu pomocy zgłosił jej zaginięcie.

Sytuacja była poważna, gdyż z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że 78-latka może znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu i zdrowiu. Tym bardziej, że z uwagi na stan zdrowia wymaga ciągłej opieki. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku natychmiast podjął decyzję o wezwaniu do jednostki policjantów w trybie alarmowym.

W poszukiwaniach zaangażowani byli policjanci z Brzeska, Czchowa i Szczurowej, strażacy z PSP w Brzesku i druhowie okolicznych ochotniczych straży pożarnych. Działania służb ratunkowych wspierał przewodnik z psem tropiącym z tarnowskiej komendy, wykorzystano quady ze straży pożarnej, z powietrza działania wspierały drony.

Kilkudziesięciu policjantów i strażaków do późnych godzin nocnych przeczesywało okoliczne lasy, patrole piesze i zmotoryzowane sprawdzały wszystkie ciągi komunikacyjne, policjanci rozpytywali napotkanych mieszkańców szukając zaginionej.

Na szczęście, po kilku godzinach poszukiwania zakończyły się sukcesem. Po godzinie 23:00, strażacy odnaleźli starszą kobietę w kompleksie leśnym. Udzielili jej niezbędnej pomocy medycznej, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia ratunkowego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc