R e k l a m a

Wystawa Arkadiusza Cypriana w Kopalni Sztuki Bochnia

-

Jeszcze tylko do 21 lipca w Kopalni Sztuki Bochnia można obejrzeć wystawę Arkadiusza Cypriana – artysty malującego ustami, który był jednym z gości 16. Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”.

Arkadiusz po niefortunnym skoku do wody złamał kręgosłup i w konsekwencji doznał paraliżu kończyn dolnych i górnych. Odnalazł się w malarstwie, które stało się jego sposobem na życie.

W latach 1995-2001 byłem uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, gdzie odkryłem nie tylko pasję malarską, ale co najważniejsze to talent malarski przede wszystkim w malowaniu pejzaży otaczającej mnie przyrody i elementów martwej natury. Miałem okazję uczestniczyć w plenerach malarskich „Repty” w Tarnowskich Górach, a także w „Biernale” dla osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Krakowie, gdzie mogłem w pełni oddać się swojej malarskiej pasji. Malarstwo daje mi wiele radości, ale i możliwości zaprezentowania swoich prac na wystawach – możemy przeczytać na stronie wydawnictwa AMUN.

Od 2013 roku Arkadiusz Cyprian jest stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami i od tego czasu współpracuje z Wydawnictwem AMUN w Raciborzu. Przez te wszystkie lata uczestniczył w wielu plenerach malarskich. Jest jednym z 27 malarzy malujących ustami w Polsce. Namalował już ponad 700 obrazów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc