R e k l a m a

W tragicznym wypadku w Krakowie zginęło czterech mieszkańców powiatu wielickiego

-

Policjanci z prokuratorem prowadzili oględziny na miejscu wypadku drogowego w Krakowie, w którym zginęły 4 osoby – mieszkańcy powiatu wielickiego. Dochodzenie wyjaśni przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Dziś około 3 w nocy w Krakowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący Renault Megane jadący Aleją Krasińskiego w kierunku Mostu Dębnickiego stracił nagle panowanie nad pojazdem, potrącił słupki zawężające jezdnię, przejechał przez skrzyżowanie w lewą stronę uderzając w słup sygnalizacji świetlnej i  lampę oświetlenia ulicznego a następnie zjechał, dachując, po schodach na Bulwar Czerwieński gdzie z kolei uderzył w betonowy murek okalający ścieżkę dla pieszych. 

Na miejscu  szybko zjawiły się służby. Strażacy wyciągali poszkodowanych z pojazdu, pogotowie reanimowało ich. Niestety  czwórka mężczyzn, która znajdowała się w samochodzie zmarła. To mieszkańcy powiatu wielickiego w wieku 20 do 24 lat.

Policjanci  i prokurator przeprowadzili  oględziny miejsca zdarzenia,  zabezpieczyli uliczny monitoring , ustalili świadków – pieszych, którzy znajdowali się w pobliżu miejscu wypadku. Zmarłemu kierowcy zostanie pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.

Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza. Na monitoringu  zarejestrowano  przejazd samochodu. – Będziemy analizować nagranie i inne dowody w sprawie, wspólnie z biegłym z zakresu ruchu drogowego – informuje policja. – Będziemy ustalać czy na przebieg tego zdarzenia wpłynęła prędkość renaulta, technika jazdy kierowcy, inni uczestnicy ruchu bądź inne ewentualne czynniki.

Krakowski magistrat opublikował nagranie z monitoringu ulicznego:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc