Rusza rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie Rzezawa

-

Ruszają kolejne prace związane z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy Rzezawa. Tym razem inwestycje w tym zakresie będą prowadzone przy ulicy Pacynkowej w Rzezawie oraz w Dąbrówce. Wartość robót, na które 19 lipca została podpisana umowa, wynosi w sumie blisko 220 tys. zł.

Przy ulicy Pacynkowej w Rzezawie zostanie rozbudowana sieć wodociągowa o długości około 160 metrów (od węzła W2 – działka nr ewid. 491/3 do działki nr ewid. 475/6). Zostaną ponadto zamontowane dwa hydranty. Wartość tego zdania wynosi niespełna 120 tys. zł.

W Dąbrówce rozbudowa czeka natomiast sieć kanalizacyjną (na działkach o nr ewid. 656/2, 657, 658, 659, 660). Powstanie tam w sumie około 94 m nowego przyłącza. Na tę inwestycję gmina Rzezawa przeznaczyła ponad 97 tys. zł.

Obie powyższe inwestycje sieciowe mają zostać wykonane w ciągu trzech miesięcy od dnia podpisania umowy.

W ciągu ostatnich lat na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przeznaczyliśmy blisko 12 mln zł, z czego ponad 5 mln zł pozyskaliśmy ze środków zewnętrznych. Przyczynia się to do poprawy jakość i komfortu życia mieszkańców. Dlatego systematycznie przystępujemy do kolejnych prac w tym zakresie – podkreśla Mariusz Palej, wójt gminy Rzezawa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023