Brzesko. Osiedle Jagiełły z nowymi latarniami

-

Zakończył się pierwszy etap wymiany latarni na osiedlu Jagiełły. Obejmował on ulicę „główną” (środkową), biegnącą przez osiedle Jagiełły oraz ulicę „obwodową”. Wymianę przeprowadzili  podwykonawcy spółki TAURON Technologie w porozumieniu z Urzędem Miejskim, w ramach opłat za eksploatację, ponoszonych przez brzeski samorząd.

W tym pierwszym etapie wymieniono 28 oświetleniowych lamp. Dotychczasowe sodowe zostały zastąpione energooszczędnymi latarniami typu LED. Przy okazji ustawiono 12 nowych słupów, stylizowanych na parkowe, a 16 poddano konserwacji i malowaniu. Wszystkie latarnie zostały oznaczone ostrzegawczymi tabliczkami zalecającymi zachowanie ostrożności w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi. W przyszłości planowana jest kontynuacja tej inwestycji, która zostanie poprzedzona sporządzeniem dokumentacji technicznej. W drugim etapie prace prowadzone będą wzdłuż uliczek położonych prostopadle w stosunku do ulicy środkowej.

W ostatnich latach w gminie Brzesko dokonywana jest regularnie i systemowo wymiana tradycyjnych latarni na LED-owe. Aspekt ekonomiczny odgrywa tutaj znaczą rolę. Równie ważny jest efekt powodujący zwiększenie bezpieczeństwa zarówno dla kierowców jak i pieszych.

Oświetlenie LED charakteryzuje się  szerokim widmem światła. Ze względu na większy kontrast oświetlanych obszarów, zapewnia ono znakomitą widoczność już przy niewysokiej mocy świetlnej lamp.

– Warto zwrócić uwagę, że w swoich działaniach mających poprawić stan bezpieczeństwa na drogach, nie ograniczamy się tylko do wymiany latarni w miejscach już istniejących. W obecnej kadencji przy wielu gminnych  drogach, które jeszcze niedawno pogrążone były w ciemnościach, zostało zamontowane zupełnie nowe oświetlenie uliczne – podkreśla burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023