R e k l a m a

Ruszyło GospeLOVE Lato w Bochni – ZDJĘCIA

-

Dwudniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez charyzmatycznego muzyka – Daniela Cebulę-Orynicza rozpoczęły GospeLOVE Lato Festiwal 2023. Dziś pierwszy z festiwalowych koncertów – w Oratorium Św Kingi.

Święto muzyki Gospel, które już po raz trzeci odbywa się w mieście soli, potrwa aż do 30 lipca. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Gospel nad Rabą i Powiat Bocheński.

Ponad 60 uczestników warsztatów przywitał starosta bocheński Adam Korta, który dziękując za przyjęcie zaproszenia do udziału w Festiwalu, przybliżył walory naszego regionu i zachęcał do szerszego poznania Bocheńszczyzny, a szczególnie urokliwych zabytków.

Oprócz reprezentacji z Bochni, Brzeska czy Niepołomic, w warsztatach bierze udział silna grupa ze Śląska m.in. z Chorzowa, Bielsko-Białej, Rudy Śląskiej czy Katowic.

Podczas warsztatów instruktor wraz z uczestnikami tworzą wielogłosowy chór mieszany śpiewający partie altów, sopranów i tenorów. Jak poszło uczestnikom, będziemy mogli przekonać się już dziś podczas koncertu finałowego na którym wystąpią razem z prowadzącym warsztaty. Koncert odbędzie sie o godz. 19.00 w Oratorium św. Kingi w Bochni.

Kim jest Daniel Cebula – Orynicz?
To absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest wokalistą, wykładowcą akademickim, trenerem zespołów wokalnych. Dyrygent warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracuje na stałe z chórami i zespołami wokalnymi w Polsce i za granicą. Występuje w produkcjach musicalowych Teatru Rozrywki w Chorzowie, w którym jest również korepetytorem wokalnym. Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m. in. Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką. Wystąpił gościnnie na kilku płytach. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland oraz laureatem Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich ,,Pejzaż bez Ciebie”.

Przypomnijmy
Oprócz warsztatów i koncertu z Danielem Cebulą-Oryniczem w programie Festiwalu bedziemy mogli posłuchać warszawskiego chóru Soul Connection Gospel Group, który zagra razem z chórem Raba Gospel Choir. Ponadto warsztaty dla dorosłych z Peterem Francisem i Norrisem Garnerem, a warsztaty dla dzieci poprowadzi Anna Madej. Całość zakończy koncert finałowy 30 lipca w Amfiteatrze Uzbornia w Bochni, na którym wystąpią uczestnicy warsztatów, zagra zespół Holy Noiz i gościnnie wystąpi Gabi Gąsior.

Koncerty:
23 lipca godz. 19.00 – koncert finałowy warsztatów Daniela Cebuli-Orynicza w Oratorium św. Kingi w Bochni
26 lipca godz. 19.00 – koncert Soul Connection Gospel Group oraz Raba Gospel Choir w tężni solankowej w Bochni
30 lipca – godz. 19:00 – koncert finałowy na zakończenie festiwalu z udziałem Holy Noiz i gościnnie – Gabi Gąsior w Amfiteatrze Uzbornia w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia