Dni Gminy Borzęcin: Daria Marx, C-Bool, Chylińska! – PROGRAM

-

Daria Marx, C-BooL, Totentantz oraz Agnieszka Chylińska zagrają podczas tegorocznych XI Dni Gminy Borzęcin. Impreza odbędzie się na stadionie sportowym w Borzęcinie w najbliższy weekend, czyli 29-30 lipca.

Na wszystkich, którzy w tych dniach skorzystają z zaproszenia do Borzęcina czeka także wiele innych atrakcji. Nie zabraknie sztandarowego konkursu na kosz grzybów, degustacji przepysznych grzybowych smakołyków, zabaw i konkursów z animatorami, wesołego miasteczka oraz wielu stoisk handlowych i gastronomicznych.

SOBOTA

Świętowanie rozpocznie Festiwal Tradycji, którego celem jest promocja walorów lokalnych gminy Borzęcin i innych gmin Przedgórza. Przed publicznością wystąpią lokalni artyści prezentując swoje umiejętności i talent. W trakcie wydarzenia ze swoimi produktami, będą mogli pokazać się rękodzielnicy, Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie „Kwartetu na Przedgórzu” oraz inni lokalni twórcy. Wydarzenie zakończy koncert orkiestry z solistami, która zaprezentuje publiczności muzykę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz i innych polskich artystów. Wstęp na całą imprezę będzie bezpłatny a zadanie realizowane jest przez GOK Borzęcin przy wsparciu finansowym z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżetu gminy.

Wieczór i noc wypełni koncert Darii Marx oraz efektowny C-BooL DJ Show!! Daria Marx to polska piosenkarka, kompozytorka, producentka, autorka tekstów piosenek będących w ścisłym gronie najczęściej granych we wszystkich stacjach radiowych w Polsce. C-BooL – najbardziej rozpoznawalny polski producent sceny klubowej, znany również poza granicami kraju, np.: w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych wystąpi w Borzęcinie po raz trzeci. Jego DJ Show to koncert, jakiego w Regionie jeszcze nie było – wypełniony licznymi efektami pirotechnicznymi, znakomitą muzyką taneczną i hitami tanecznych list przebojów ostatnich lat.

NIEDZIELA

Niedzielny program rozpocznie konkurs na potrawę z grzybów w którym każdy może skosztować przepysznych potraw przygotowanych przez wystawców. W Borzęcinie nie może także zabraknąć konkursu na kosz grzybów, choć sezon dopiero się zaczyna.

W trakcie wydarzenia członkowie Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu” zachęcać będą do aktywnego spędzania wolnego czasu i jazdy na rowerze po wytyczonych na obszarze 11 okolicznych gmin 16 ogólnodostępnych trasach rowerowych. Zaprojektowane wycieczki po okolicach o różnym stopniu trudności, także dla rodzin z dziećmi to także możliwość poznania lokalnych atrakcji, odkrywania i podziwiania uroku „małych ojczyzn”, które skrywają prawdziwe „perełki”, a są na wyciągnięcie ręki. Ponadto zorganizowane zostanie m.in. miasteczko rowerowe dla dzieci, pokaz akrobacji na rowerze, a organizatorzy rozdadzą mnóstwo „rowerowych” gadżetów, w tym nagrodę główną – rower.

Muzycznie, w niedzielne popołudnie i wieczór królować będzie rock&roll. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się, obchodzący ostatnio 18-urodziny, zespół Totentanz, będący od lat w czołówce zespołów rockowych w kraju i mający wielu swoich sympatyków w Regionie. Po nim sceną zawładnie Agnieszka Chylińska – królowa polskiego rocka, a w latach 1994–2003 wokalistka zespołu O.N.A. Od 2009 artystka solowa, wydała cztery albumy studyjne, za które otrzymała jedną potrójną platynową płytę, jedną platynową i dwie złote. Laureatka czterech Eska Music Awards, dwóch Superjedynek, Bursztynowego Słowika i Złotej Telekamery. Agnieszka Chylińska to także osobowość telewizyjna, jurorka w kilku telewizyjnych konkursach talentów i dziennikarka radiowa. Nade wszystko jest znakomitą artystką i dla wielu najlepszą obecnie solistką w Polsce, wydająca ciągle wielkie hity.


Warto wspomnieć, że na Dni Gminy Borzęcin obowiązują bilety wstępu (10 zł ulgowy i 20 zł normalny), przy czym każdy, kto zjawi się na imprezie w sobotę podczas Festiwalu Tradycji może na niej zostać na wszystkich koncertach bezpłatnie.

Dla osób przyjeżdżających samochodem do Borzęcina wyznaczono specjalne parkingi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023