R e k l a m a

Włodzimierz Bernacki mówił w TVP o głośnej sprawie pani Joanny oraz „płodach w beczce”

-

Goszczący dziś rano w studiu TVP Info senator z naszego okręgu wyborczego Włodzimierz Bernacki (PiS) w trakcie dyskusji o głośnej sprawie pani Joanny z Krakowa bronił działań policji i prokuratury.

Parlamentarzysta najpierw przypomniał, że „zgłoszenie od lekarz prowadzącej panią z Krakowa [było – przyp. red.] o tym, że podejmowana jest próba samobójstwa”. Od razu przeszedł jednak do następnego wątku.

Zdaniem Włodzimierza Bernackiego doszło do „naruszenia prawa przez panią z Krakowa, która w sposób nielegalny nabyła środki, nie ujawniła też jakie to były środki, które przyjęła, a które jak wynikało zagrażają jej życiu”. W to ostatnie senator zdawał się sam powątpiewać, bo w następnym zdaniu stwierdził: – Zaskakujące, że laptop bierze się z pogotowiem ratunkowym… Kiedy przyjeżdża [pogotowie – przyp. red.] biorę laptop… No po co? Jeśli ktoś rzeczywiście znajduje się w stanie, który zagraża życiu, to raczej o laptopie chyba tutaj nie myślimy wtedy…

– No to panie profesorze, jak już pan to mówi, to nie pan powie dalej, że taką osobę nie wiezie się na oddział ginekologii, tylko na oddział psychiatrii – wszedł parlamentarzyście w zdanie prowadzący program Adrian Klarenbach.

– Oczywiście, oczywiście, że tak. Zakłada się kaftan i wtedy nie ma żadnego problemu. Natomiast policja zobowiązana była wedle tych procedur, które są, do takich czy innych działań. Ja uważam, że powinniśmy walczyć nie tylko z takimi zjawiskami i walczyć z tymi, którzy kupują w sposób nielegalny środki drogą internetową, ale również z tymi, którzy oferują takie środki, takie medykamenta – bo to nie tylko są te leki wczesnoporonne, ale cała masa innych środków, więc to też powinniśmy mieć na uwadze – ciągnął Włodzimierz Bernacki.

Senator bronił też podjęcia sprawy przez prokuraturę. – Ja chciałbym tylko przypomnieć, jeśli państwo wpiszą w internecie, w Googlach, „płody w beczce”, to otrzymujemy taki efekt… – tu Włodzimierz Bernacki odczytał ze smartfona kilka nagłówków dotyczących makabrycznych znalezisk: „Zwłoki dzieci chowała w beczkach”, „15 lat temu w Łodzi odkryto ciała w beczkach”, „Z beczek wypadały główki noworodków. Makabra w Czerniowie”.

– Jeśli mówimy tutaj o decyzjach prokuratury, zbadania sytuacji, co się stało w tej konkretnej sytuacji, to jest czymś zupełnie naturalnym… No chyba nie chcemy powtórzenia tych sytuacji, o których wspomniałem w tym prostym przeglądzie internetu – zakończył Włodzimierz Bernacki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc