R e k l a m a

Bezpieczny Senior. Wspólna akcja bocheńskiego starostwa i policji

-

Od kilku dni w skrzynkach pocztowych mieszkańców Powiatu Bocheńskiego można znaleźć specjalne informatory. Ich celem jest zwrócenie uwagi osób starszych i ich rodzin na sposoby działania przestępców.

W ostatnim czasie, szczególnie w naszym regionie możemy zaobserwować sytuacje, w których to właśnie seniorzy stają się ofiarami wyłudzeń, czy kradzieży. Dlatego Starostwo Powiatowe w Bochni we współpracy z Komendą Powiatową Policji podjęło działania w ramach akcji BEZPIECZNY SENIOR.

Przestępcy sięgają po coraz to nowe metody. Nie przebierają w środkach i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. Złodzieje wykorzystują manipulację, państwa ufność i najnowsze technologie, do kradzieży nie tylko pieniędzy, ale również danych osobowych. Te w późniejszym czasie mogą posłużyć do wyłudzenia pożyczki lub kredytu. Wszystko to sprawia, że są państwo w grupie osób najbardziej narażonych na tego rodzaju nieuczciwość – ostrzega w publikacji Adam Korta, starosta bocheński.

W przygotowanych materiałach znajdują się przykłady najczęstszych oszustw dokonywanych na starszych osobach oraz co najważniejsze – rozwiązania, które należy stosować, aby nie dać się oszukać.

Opracowany materiał został rozesłany do mieszkańców Bocheńszczyzny, oprócz tego będzie kolportowany przy okazji wydarzeń, imprez, czy różnych akcji prowadzonych na naszym terenie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia