Szczurek-Żelazko w TVP Info: „Nie ma prawa Niemiec oceniać tego co się w Polsce dzieje!” – WIDEO

-

– Już raz się wtrącali Niemcy i doprowadziło to do takiej sytuacji, o której wszyscy wiemy, że wybuchła ogromna tragedia w naszym kraju – mówiła dziś rano na antenie TVP Info Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka PiS reprezentująca nasz okręg wyborczy.

Szefowa struktur PiS w okręgu „Bochnia” gościła w porannym programie „Minęła 8”. Jednym z tematów były słowa wypowiedziane szefa Europejskiej Partii Ludowej, niemieckiego europosła Manfreda Webera, który w telewizyjnym w wywiadzie zarzucił PiS, że „systematycznie atakuje państwo prawa i wolne media” i „staje się naszym przeciwnikiem, z którym będziemy walczyć.

Oceniająca tę wypowiedź Józefa Szczurek-Żelazko stwierdziła: – Skandaliczne słowa, atak na Polskę, atak na naszą suwerenność. Jakim prawem polityk niemiecki ma wtrącać się w nasze wewnętrzne sprawy? Już raz się wtrącali Niemcy i doprowadziło to do takiej sytuacji, o której wszyscy wiemy, że wybuchła ogromna tragedia w naszym kraju i skutki której do dziś odczuwamy – mówiła posłanka, po czym powtórzyła dobitnie:

– Skandaliczne słowa. Nie ma prawa Niemiec wtrącać się w nasze wewnętrzne sprawy! Nie ma prawa oceniać tego, co się w Polsce dzieje! Pan mówi, że dyskusja idzie na programy, mówimy o przyszłości Polski… [posłanka zwracała się do swojego przedmówcy – przyp. red.] Jakie programy?! Jaki Weber może mieć program dla Polski?! Weber ma swojego wysłannika w Polsce, Donalda Tuska, który nie zaprezentował żadnego programu i to trzeba jasno i wyraźnie Polakom powiedzieć. Żadnego programu! – podkreślała.

Józefa Szczurek-Żelazko kontynuowała: – Myślę że większość Polaków przyjmują z ogromnym oburzeniem te słowa Niemca. Niemca, w dniach kiedy w naszej Polsce obchodzi się rocznicę tragedii Powstania Warszawskiego, kiedy na Woli likwidowane przez Niemców były tysiące Polaków…

– Ale łączenie tego jest absurdalne… – z wyraźną dezaprobatą próbował oponować goszczący w studiu Arkadiusz Iwaniak (Lewica).

Wypowiedź posłanki w całości na poniższym wideo:

W programie gościł także poseł Norbert Kaczmarczyk (Suwerenna Polska) – również reprezentant naszego okręgu wyborczego.

– Ta wypowiedź Manfreda Webera jest skandaliczna dlatego, że miesza się w wewnętrzne sprawy Polski, miesza się przede wszystkim w demokratyczny rząd i większość parlamentarną. Nie pierwszy raz i to jest taka fałszywa troska. Ja uważam, że politycy europejscy, którzy troszczą się o Polskę, troszczą się o polski wymiar sprawiedliwości, troszczą się o polskie lasy mają w tym swoje interesy. To jest interes budowy supermocarstwa europejskiego, które miało współpracować energetycznie, militarnie i żywnościowo z Rosją. Polska włożyła klin w te interesy – mówił Norbert Kaczmarczyk.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023