Poseł z Bochni wystartuje w wyborach do Sejmu z listy Trzeciej Drogi

-

Bocheński poseł Stanisław Bukowiec (Porozumienie) goszcząc dziś rano na antenie Radia Kraków potwierdził, że w nadchodzących wyborach do sejmu wystartuje z listy Trzeciej Drogi tworzonej wspólnie przez PSL i ruch Polska 2050 Szymona Hołowni.

Choć Porozumienie dopiero dwa lata temu przestało być koalicjantem rządzącego ugrupowania, Stanisław Bukowiec wyjaśnił, że w rozmowach z liderem PSL i Koalicji Polskiej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem przekonującym argumentem była postawa posłów Porozumienia: – Nie zgadzaliśmy się na wybory kopertowe, Polski Ład, Piątkę dla Zwierząt. Swoją postawą od tych dwóch lat daliśmy dowód, że jesteśmy wiarygodnym partnerem do tworzenia wspólnego środowiska.

Stanisław Bukowiec potwierdził, że w wyborach w ogóle nie wystartuje Jarosław Gowin. Z kolei bocheński poseł ponownie wystartuje z w okręgu tarnowskim – na razie nie wiadomo, które miejsce na liście dostanie. Jedynką ma tu być Władysław Kosiniak-Kamysz – reszta listy dopiero się tworzy.

– Za wcześnie na ogłaszanie szczegółów. Liderem będzie na pewno Władysław Kosiniak-Kamysz. Niebawem reszta się okaże. (…) Chciałbym się poddać ocenie wyborców po 4 latach kadencji – powiedział w rozmowie z Radiem Kraków poseł z Bochni.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023