Futsal. Pierwszy sparing BSF – dużo goli i zwycięstwo – ZDJĘCIA

-

W pierwszym przedsezonowym sparingu drużyna z Bochni, która w przerwie letniej wymieniła połowę składu, wygrała z beniaminkiem Futsal Ekstraklasy Eurobusem Przemyśl 9:5. Po cztery gole zdobyli Minor Cabalceta i nowy nabytek BSF – Pedro Perreira.

Dla zawodników naszego zespołu mających za sobą trzy tygodnie treningów była to pierwsza okazja, by sprawdzić się na tle innego rywala. Pełna kadra, wzmocniona jednym graczem testowanym, na przemyskim parkiecie radziła sobie całkiem nieźle. Jako pierwsza wyszła na prowadzenie, choć na moment je utraciła, w dalszych fragmentach pierwszej połowy zaaplikowała przeciwnikom trzy gole.

Po pierwszych dwudziestu pięciu minutach (sparing toczony był w nieco dłuższym wymiarze) na listę strzelców wpisali się: Łukasz Biel, Pedro Perreira i dwukrotnie Minor Cabalceta. Przed przerwą Eurobus zdołał zmniejszyć jeszcze stratę, a koniec końców  na pauzę obie formacje schodziły z wynikiem 2:4 dla gości.

Początek drugiej odsłony nie układał się po myśli bochnian. Choć za sprawą Perreiry szybko strzelili piątą bramkę, to chwila dekoncentracji spowodowała, że skuteczni Eurobusiacy w mig wyrównali. Zrobiło się nerwowo, lecz tylko na chwilę. Jak się okazało, były to ostatnie strzeleckie popisy miejscowych tego wieczora. Do końcowej syreny ekipa z Bochni przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wpakowała rywalom cztery trafienia. Swój dorobek poprawił duet zza Oceanu, Cabalceta i Perreira, którzy mecz zakończyli z niezłym rezultatem – po cztery bramki na koncie. Ostatecznie BSF zwyciężył 9:5 i od wygranej rozpoczął okres sparingów.

Grania i szlifowania formy na sezon graczom z Bochni z pewnością nie będzie brakować w nadchodzący weekend. Po tygodniu treningów zespół nieobecnego w Przemyślu z powodów rodzinnych Antuna Bacica pojedzie do Warszawy, aby zmierzyć się w dwudniowym turnieju. W grupie bochnianie wylosowali I ligową Wenecję Pułtusk oraz Widzew Łódź, z którymi powalczą o awans do półfinału.

Eurobus Przemyśl – BSF ABJ Powiat Bochnia 5:9

Bramki: 4x Minor Cabalceta, 4x Pedro Perreira, Łukasz Biel

Skład: Kollar, Jaszczyński, Piwowarczyk – Budzyn, Leszczak, Biel, Surmiak, Doroszkiewicz, Kochniarczyk, Przybył, Testowany, Perreira, Koza, Cabalceta, Wędzony