R e k l a m a

„Natura od kuchni”. Koncert pod lipą w Bieńkowicach – ZDJĘCIA

-

We wtorek w pobliżu ok. 380-letniej lipy w Bieńkowicach w gminie Drwinia odbył się koncert pod hasłem „Natura od kuchni”. W programie było m.in. czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” i występ Wojciecha Sokolnickiego. Organizatorami wydarzenia byli Małgorzata i Sławomir Potrzebscy, właściciele dworu w Bieńkowicach i Koło Gospodyń Wiejskich w Bieńkowicach „Dworzanie”.

Oprócz tłumnie przybyłych okolicznych mieszkańców wśród zaproszonych gości byli m.in. dr Tibor Gerencsér – konsul generalny Węgier w Krakowie, poseł Norbert Kaczmarczyk, senator Włodzimierz Bernacki, członek zarządu województwa małopolskiego Marta Malec-Lech, radny sejmiku województwa małopolskiego Piotr Dziurdzia, starosta bocheński Adam Korta.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci i utalentowana młodzież Bieńkowic, a także zespół folklorystyczny Porębianie. Nie zabrakło też akcentów literackich w postaci specjalnie wybranych fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza odczytanych przez zaproszonych gości.

Przysłowiowymi wisienkami na torcie był występ światowej sławy artysty operowego Wojciecha Sokolnickiego, a także lokalny akcent w postaci odczytanej przez mieszkańców transkrypcji „Pana Tadeusza” w wersji „Eko”, której autorką jest Zofia Sugier.

Wieczór zakończyła tradycyjna potańcówka, do której przygrywał zespół Dawida Nowaka.

Występom towarzyszyła wystawa zaprezentowana przez nadleśnictwo Niepołomice.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc