R e k l a m a

„Makulatura na misje”. Na początku września zbiórka przy kościele św. Jana

-

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. zaprasza do udziału w zbiórce „Makulatury na misje”, która odbędzie się w sobotę 2 września przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7:00-16:00.

Jak informuje nas S. Kolbena, koordynatorka budowy Centrum Dziecka, w czerwcu w przedszkolu i szkole podstawowej rok szkolny ukończyło 350 dzieci, w tym 29 uczniów ukończyło szkołę podstawową i wszyscy zdali egzaminy do szkoły średniej. Do tego sukcesu pierwszych absolwentów Centrum Dziecka przyczyniliśmy się oddając niepotrzebną makulaturę podczas zbiórek. Obecnie trwają intensywne prace przy wykończeniu 2 sal lekcyjnych i 1 sali przedszkolnej w celu przyjęcia następnych dzieci z bardzo ubogich rodzin. Dlatego serdecznie zapraszamy do przyniesienia zużytego papieru, kartonu – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Krzyżanowickiej 68 – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Ap. lub organizatorom akcji „Makulatura na misje” w dniu zbiórki.

Każdy przekazany przez nas kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt brakujące sale przedszkolne i lekcyjne w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde, stolicy Kamerunu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia