Kto dyrektorem szpitala? Rada Powiatu skorygowała skład komisji konkursowej

-

Tak jak zapowiadaliśmy w Bochnianin.pl, rada powiatu zebrała się dziś na nadzwyczajnej sesji, aby dokonać zmian w składzie komisji powołanej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora bocheńskiego szpitala.

To już drugi konkurs mający wyłonić szefa placówki. Kandydat, który wygrał w pierwszym postępowaniu ostatecznie nie podpisał umowy. W Bochnianin.pl informowaliśmy o tym TUTAJ.

W drugim konkursie skład komisji oceniającej kandydatów musiał zostać zmieniony, bo tym razem przystąpił do niego obecny szef szpitala Jarosław Kycia, a w komisji zasiadał radny Bogdan Szymczyk – lekarz, podwładny kandydata. Z przyczyn formalnych należało go zastąpić go kimś innym – i tak jak zapowiadaliśmy, tą osobą został Karol Tomczyk.

– Dlaczego nie przewidziano takiej sytuacji, przecież można było porozmawiać z panem dyrektorem wcześniej, a nie teraz wołać 23 radnych jakby była powódź albo jakieś nadzwyczajne zdarzenie. Wydaje mi się, że to trochę nie w porządku… – pytał na sesji radny Józef Mroczek.

W odpowiedzi starosta Adam Korta stwierdził: – Nigdy nie spotkałem się z tym, żeby w prowadzonym w sposób transparentny konkursie jego organizator spotykał się z potencjalnymi kandydatami i pytał, czy złożą oferty…

Jak wyjaśnił, dyrektor szpitala złożył swoją ofertę w ostatnim dniu ich przyjmowania – 1 lipca, a więc już po czerwcowej sesji rady powiatu. Dlatego zaszła konieczność zwołania nadzwyczajnego posiedzenia.

Druga zmiana w składzie komisji konkursowej dotyczyła przedstawiciela rady społecznej szpitala – w pierwszym konkursie był nim Józef Nowak, ale w międzyczasie kadencja rady wygasła, a nowa na swojego przedstawiciela wybrała Krzysztofa Kołodziejczyka.

Dzisiejsze posiedzenie rady powiatu trwało 15 minut.

Sesję zwołano w trybie pilnym, bo procedura konkursowa już trwa, a jej kolejne etapy muszą odbyć z w ramach czasowych przewidzianych przepisami. O posadę stara się 6 osób, które wkrótce zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

100-lecie „Społem” PSS w Bochni świętowano w Kopalni – ZDJĘCIA

W miniony piątek 19 lipca w podziemiach bocheńskiej kopalni soli świętowano jubileusz 100-lecia „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni.

Młodzież z Zatoki realizuje projekt „Betonowym szlakiem” – ZDJĘCIA

W sobotę grupa młodzieży realizująca projekt „Betonowym szlakiem” zorganizowała dla swych młodszych kolegów kilkugodzinną zabawę plenerową na terenie świetlicy w Zatoce (gmina...

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Bochnia. Ulewa znów zatopiła archeologiczne zabytki – ZDJĘCIA, WIDEO

Intensywne opady deszczu, które w niedzielę przeszły nad Bochnią, po raz kolejny zalały wykopy archeologiczne prowadzone w centrum miasta. Kompletnie zalana została...

Bochnia. Budowa tężni z lotu ptaka – ZDJĘCIA

Pan Grzegorz Paluchowski, który niedawno podesłał nam zdjęcia rewitalizowanego rynku widzianego z wysokości kilkuset metrów, ponownie postanowił podzielić się z redakcją i...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Radny wojewódzki Stanisław Bukowiec uruchamia dyżury w terenie

W związku z licznymi prośbami mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych o możliwość spotkania, porozmawiania o różnych sprawach, problemach - radny wojewódzki Stanisław...

CO? GDZIE? KIEDY?

lipiec, 2019

Sprawdź za jakiś czas! 🙂

19,027FaniLubię
612ObserwującyObserwuj
X