Kto dyrektorem szpitala? Rada Powiatu skorygowała skład komisji konkursowej

-

Tak jak zapowiadaliśmy w Bochnianin.pl, rada powiatu zebrała się dziś na nadzwyczajnej sesji, aby dokonać zmian w składzie komisji powołanej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora bocheńskiego szpitala.

To już drugi konkurs mający wyłonić szefa placówki. Kandydat, który wygrał w pierwszym postępowaniu ostatecznie nie podpisał umowy. W Bochnianin.pl informowaliśmy o tym TUTAJ.

W drugim konkursie skład komisji oceniającej kandydatów musiał zostać zmieniony, bo tym razem przystąpił do niego obecny szef szpitala Jarosław Kycia, a w komisji zasiadał radny Bogdan Szymczyk – lekarz, podwładny kandydata. Z przyczyn formalnych należało go zastąpić go kimś innym – i tak jak zapowiadaliśmy, tą osobą został Karol Tomczyk.

– Dlaczego nie przewidziano takiej sytuacji, przecież można było porozmawiać z panem dyrektorem wcześniej, a nie teraz wołać 23 radnych jakby była powódź albo jakieś nadzwyczajne zdarzenie. Wydaje mi się, że to trochę nie w porządku… – pytał na sesji radny Józef Mroczek.

W odpowiedzi starosta Adam Korta stwierdził: – Nigdy nie spotkałem się z tym, żeby w prowadzonym w sposób transparentny konkursie jego organizator spotykał się z potencjalnymi kandydatami i pytał, czy złożą oferty…

Jak wyjaśnił, dyrektor szpitala złożył swoją ofertę w ostatnim dniu ich przyjmowania – 1 lipca, a więc już po czerwcowej sesji rady powiatu. Dlatego zaszła konieczność zwołania nadzwyczajnego posiedzenia.

Druga zmiana w składzie komisji konkursowej dotyczyła przedstawiciela rady społecznej szpitala – w pierwszym konkursie był nim Józef Nowak, ale w międzyczasie kadencja rady wygasła, a nowa na swojego przedstawiciela wybrała Krzysztofa Kołodziejczyka.

Dzisiejsze posiedzenie rady powiatu trwało 15 minut.

Sesję zwołano w trybie pilnym, bo procedura konkursowa już trwa, a jej kolejne etapy muszą odbyć z w ramach czasowych przewidzianych przepisami. O posadę stara się 6 osób, które wkrótce zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

3,5 miliona złotych na powiatową inwestycję w Stradomce i Nieszkowicach Małych

W obecności starosty bocheńskiego Adama Korty oraz członka zarządu Rafała Rudki podpisano w Starostwie Powiatowym w Bochni umowę na rozbudowę drogi powiatowej...

Nowy Wiśnicz. Pijany 24-latek za kierownicą. Miał prawie 3 promile

Służbowym samochodem, z kolegami, pojechał na przejażdżkę do sklepu. Na parkingu uderzył w osobowego chevroleta. Dzięki reakcji poszkodowanego i świadków zdarzenia,...

W czwartek w Muzeum spotkanie pt. „Wzdłuż naszych granic”

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na spotkanie z cyklu „Z Bochni w świat. Ze świata do Bochni”. W czwartek...

Bochnia. Co z drugim etapem łącznika? Poseł zachęca do rozmów

Budowę drogi łączącej autostradowy węzeł "Bochnia" z drogą krajową nr 94 podzielono na dwa etapy. Dla pierwszego właśnie niedawno wyłoniono wykonawcę i...

Bochnia. Ogłoszono przetarg na remont Orlika. Naprawią boisko w tym roku?

Bocheński magistrat ogłosił przetarg na wykonanie remontu boiska sportowego na os. Niepodległości. Czy uda się zrealizować prace jeszcze w tym roku?

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

listopad, 2019

20lis17:30Wieczór moniuszkowski u Bochniaków

21lis14:30Pochówek szczątków partyzanta "Paska"

21lis17:3019:00Wykład "Wzdłuż naszych granic"

23lisCały dzień24Akcja pomocy "Wszyscy dla Górala"

28lis09:0014:00Sesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,902FaniLubię
657ObserwującyObserwuj
449SubskrybującySubskrybuj
X