R e k l a m a

Dębno: W niedzielę Turniej Rycerski, pokazy i prezentacje uzbrojenia oraz koncert zespołu DŻEM

-

W niedzielę 27 sierpnia na Zamku w Dębnie (powiat brzeski) odbędą się Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023. To nowa formuła (zapoczątkowana w zeszłym roku), dobrze znanego Turnieju Rycerskiego, który od ponad 25 lat odbywał się na terenach wokół dębińskiego zamku.

Od godz. 16:00 rozpoczną się, w zamkowej fosie, pokazy grup rekonstrukcji historycznych. Zobaczymy jednostki z różnych epok. Od rycerzy średniowiecznych z XIV wieku, aż po II wojnę światową.

Dodatkowo wystąpią grupy kaskaderów konnych z niezwykle atrakcyjnym, dynamicznym pokazem.

Jedną z najatrakcyjniejszych tegorocznych prezentacji rekonstrukcyjnych będzie zapewne wielki pokaz husarski!

Tradycyjne turniejowe zmagania rycerzy o „Złoty Warkocz Tarłówny” rozpoczną się ok. godz. 18:30.

Dodatkowo na przybywających miłośników historii wojskowości, militariów będzie czekało otwarte obozowisko z grupami rekonstrukcyjnymi, dioramami, stoiska promocyjne różnych rodzajów Wojska Polskiego, Straży Granicznej czy Policji, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mogli realnie „dotknąć” historii i wyposażenia prezentujących się grup i jednostek oraz pasjonatów broni.

W tym roku prezentacje współczesnego uzbrojenia Wojska Polskiego będą prezentować także Zakłady Mechaniczne z Tarnowa wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Dla miłośników czasów średniowiecznych, czekać będzie prawdziwe edukacyjne miasteczko. W nim to znajdziemy obóz średniowieczny, gry i zabawy średniowieczne (strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie włócznią, toporkami i nożami do celu, wyścigi drużyn w drewnianych nartach, walki na worki na równoważni, „młynek rycerski” -okręcanie się na mieczu i ścinanie Kapusty, walki na specjalne treningowe, bezpieczne miecze w kaskach, przeciąganie liny, zmagania siłaczy: rzut kolczugą, bieg damy i rycerza, czy gra w boulle.

Strefa edukacji i obozowiska będzie w tym roku znajdowała się w specjalnie wydzielonej, bezpiecznej lokalizacji obok głównej areny turniejowej.

Muzyczny finał tegorocznych Międzynarodowych Spotkań z Dziedzictwem i Historią Wojskowości będzie niewątpliwie jednym z ważniejszych kulturalnych plenerowych wydarzeń w regionie. W tym roku w przepięknych plenerach parkowych dębińskiego zamku wystąpi dla Państwa żywa legendy polskiej muzyki – Zespół DŻEM. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 na dużej scenie w zamkowej fosie.

Na zakończenie tegorocznych „Międzynarodowych Spotkań z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie” ok 21:00 zaplanowano Fireshow (wyjątkowy spektakl światła, laserów, sztucznych ogni i muzyki).

Dodatkowo, dzień przed wydarzeniem, tj. w sobotę 26. 08. od godz. 9:00 do 13:00, będzie organizowana we współpracy z OSP KSRG Dębno – Akcja Krwiodawstwa w mobilnym punkcie poboru krwi na parkingu zamkowym. Dla oddających krew, przygotowano atrakcyjne niespodzianki związane z niedzielnym turniejem rycerskim.

Kolejną atrakcją towarzyszącą tegorocznym “Międzynarodowym Spotkaniom z Dziedzictwem i Historią Wojskowości 2023 na Zamku w Dębnie” będzie duży lunapark, który uzupełni bogatą ofertę pokazów rekonstruktorów i żywej lekcji historii.

Wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc