Mały Oliwier z Bochni potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka funduszy

-

Na portalu Zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy potrzebnych do ratowania życia małego Oliwiera z Bochni. Chłopiec ma zaledwie roczek, zdiagnozowano u niego padaczkę.

Rodzice tak opisują historię choroby:

„Rok temu nasze szczęście nie miało granic, na świat przyszedł Oliwier. Jego uśmiechnięte spojrzenie i radosne gaworzenia nie zapowiadały… zdradliwej choroby.

Zmiana nastąpiła niezauważalnie, Oliwierek przestał gaworzyć, nie podnosił główki, nie potrafił siadać… Zaczęły się wędrówki od lekarza do lekarza, od kliniki do kliniki – po całej Polsce. Nadzieja mieszała się ze zwątpieniem… Nikt nie umiał odpowiedzieć dlaczego…?

W końcu pojawiła się medyczna diagnoza: inne postacie uogólnionej padaczki i zespołów padaczkowych. Padaczka lekooporna.

Okazało się, że w utajonej formie padaczka atakowała organizm naszego synka już wcześniej, zaburzając jego rozwój i unieruchamiając, aż w końcu ujawniła się… pierwszy raz w nocy…wyrywając ze snu ciałko Oliwierka. Najgorsze jest to, że każdy atak jest jak naciśnięcie przycisku RESET w komputerze,który pozbywa Oliwierka osiągniętych umiejętności , tego co było najcenniejsze.

Ta choroba to złodziejka czasu i życia, które próbujemy cały czas odzyskać.

„Zespół padaczkowy” – to tylko suchy opis medyczny, ale za nim kryje się poważne zagrożenie i cały nasz dramat… Padaczka atakuje podstępnie, zwłaszcza w czasie snu. Każdy atak grozi niebezpieczeństwem, gdy w porę nie zostanie opanowany.

I to powoduje, że właściwie nie śpimy… Żyjemy w ciągłym czuwaniu…

Oliwierek jest dzieckiem tylko leżącym; jego nóżki i rączki są bardzo słabe, mięśnie i stawy muszą być cały czas pobudzane. Konieczna jest specjalistyczna i droga rehabilitacja oraz badania genetyczne, które niestety nie są refundowane , a które wreszcie wyjaśnią przyczynę choroby i pozwolą skutecznie ją leczyć. Dlatego zwracamy się o pomoc. Wierzymy, że z pomocą ludzi dobrej woli wyleczymy naszego synka.

Musimy działać szybko, bo młody organizm ma duże możliwości regeneracji, jednocześnie, jeśli nie uda się ustabilizować ataków padaczki, mogą one spowodować zmiany w organizmie nieodwracalne. Musimy temu zapobiec.

Musimy ustalić przyczynę choroby, żeby do tego dostosować i leczenie i rehabilitację. A to wszystko są pilne i drogie działania, które już niestety przekraczają nasze możliwości finansowe.

Cel zbiórki:

1. – sfinansowanie intensywnej, specjalistycznej rehabilitacji Oliwiera – koniecznej dla rozwoju fizycznego i umysłowego;

2. – badania genetyczne – typu WES i inne, które nie są refundowane , a które pomogą wyjaśnić przyczyny choroby Oliwierka i znalezienie właściwej metody leczenia, również poza granicami kraju;

3. – sprzęt rehabilitacyjny, który musimy kupić do domu, jak pionizator i inne urządzenia niezbędne w procesie rehabilitacji.

Wiemy, że tam w środku tego małego, umęczonego ciałka jest mądry i piękny człowiek i chcemy mu pomóc normalnie żyć. Także dzięki każdemu z Was, kto zechce Oliwierowi pomóc… Dziękujemy za każdy grosz…

Oliwierek , Ewa, Marcin.”

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

100-lecie „Społem” PSS w Bochni świętowano w Kopalni – ZDJĘCIA

W miniony piątek 19 lipca w podziemiach bocheńskiej kopalni soli świętowano jubileusz 100-lecia „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni.

Młodzież z Zatoki realizuje projekt „Betonowym szlakiem” – ZDJĘCIA

W sobotę grupa młodzieży realizująca projekt „Betonowym szlakiem” zorganizowała dla swych młodszych kolegów kilkugodzinną zabawę plenerową na terenie świetlicy w Zatoce (gmina...

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Bochnia. Ulewa znów zatopiła archeologiczne zabytki – ZDJĘCIA, WIDEO

Intensywne opady deszczu, które w niedzielę przeszły nad Bochnią, po raz kolejny zalały wykopy archeologiczne prowadzone w centrum miasta. Kompletnie zalana została...

Bochnia. Budowa tężni z lotu ptaka – ZDJĘCIA

Pan Grzegorz Paluchowski, który niedawno podesłał nam zdjęcia rewitalizowanego rynku widzianego z wysokości kilkuset metrów, ponownie postanowił podzielić się z redakcją i...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Radny wojewódzki Stanisław Bukowiec uruchamia dyżury w terenie

W związku z licznymi prośbami mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych o możliwość spotkania, porozmawiania o różnych sprawach, problemach - radny wojewódzki Stanisław...

CO? GDZIE? KIEDY?

lipiec, 2019

Sprawdź za jakiś czas! 🙂

19,027FaniLubię
612ObserwującyObserwuj
X