Zwycięstwo BSF na inaugurację sezonu

-

Grad goli w rozpoczynającym sezon w Futsal Ekstraklasie meczu pomiędzy beniaminkiem We-Met Kamienicą Królewską, a BSF ABJ Powiat Bochnia. Drużyna z Miasta Soli wygrała, choć radość ze zwycięstwa psuje kontrowersyjna czerwona kartka, którą został ukarany jeden z naszych najlepszych zawodników – Pedro Pereira.

Bochnianie byli faworytem spotkania, ale debiutująca w Ekstraklasie Kamienica Królewska chciała się z rozgrywkami przywitać dowodząc, że nie trafiła tu przypadkiem. W efekcie widzowie transmitowanego przez TVP Sport spotkania dostali niezłe widowisko, mnóstwo trafień oraz emocje do ostatniego gwizdka. Wymianę ciosów ostatecznie wygrała Bochnia.

Radosne nastroje w drużynie psuć może jedynie otrzymana w końcówce „czerwień” dla Pedro Pereiry, która eliminuje go z następnego meczu – zawodnik kartkę otrzymał za zagranie ręką w polu karnym, ale czy rzeczywiście wykluczenie się należało, wydaje się być sprawą dyskusyjną.

Nim Pereira musiał zejść z boiska, zaznaczył swoją obecność w protokole meczowym dwoma golami. Dwa trafienia zaliczył również MC7, czyli Minor Cabalceta, potwierdzając trzymanie strzeleckiej formy.

[Tu wkleimy WIDEO skrót meczu – niebawem]

Ciekawostka: jednym z komentujących mecz na antenie TVP Sport był bochnianin Mateusz Gołas.

WE-MET Kamienica Królewska – BSF ABJ Powiat Bochnia 5:6 (4:4)

0:1 – Minor Cabalceta 2′
1:1 – Mateusz Wesserling 2′
1:2 – Sebastian Leszczak 2′
2:2 – Milinton Tijerino 13′
2:3 – Łukasz Biel 13′
3:3 – Błażej Wenta 15′
4:3 – Mateusz Wesserling 17′
4:4 – Pedro Pereira 20′
==
4:5 – Pedro Pereira 30′
4:6 – Minor Cabalceta 36′
5:6 – Mateusz Madziąg 38 (k)’

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023