Bochnia. Uwaga kierowcy! Droga przez Łychów-Podedworze zamknięta do końca roku

-

Ruszają prace budowlane związane ze stabilizacją i zabezpieczeniem osuwiska oraz odbudową drogi ul. Łychów (charakterystyczne dwa zakręty). Ten szlak komunikacyjny będzie nieprzejezdny aż do grudnia.

Pierwsze roboty związane z inwestycją (Etap I) będą prowadzone jednak na odcinku ul. Podedworze (przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej). Już we wtorek 16 lipca zostanie on całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego (będzie możliwy ruch pieszy).

Te prace potrwają około miesiąca. Po ich zakończeniu przywrócona zostanie możliwość dojazdu pojazdów mieszkańców do posesji na ul. Podedworze po tymczasowo odtworzonej nawierzchni, ale ulica pozostanie zamknięta dla ruchu tranzytowego.

Wykonawca robót przeniesie się bowiem na wspomniane „zakręty” (Etap II), których modernizacja jest główną częścią inwestycji. Te prace potrwają od sierpnia aż do grudnia.

Podsumowując: od wtorku 16 lipca, aż do grudnia, ruch tranzytowy ulicami Łychów/Podedworze nie będzie możliwy.

To spore utrudnienie dla kierowców ze wschodniej części miasta, którzy wykorzystywali ten szlak jako skrót pozwalający uniknąć jazdy przez ruchliwe skrzyżowania w centrum. Ale to także ze względu na zwiększające się obciążenie ruchem tej drogi, zachodzi konieczność jej zmodernizowania i poszerzenia.

Koszt inwestycji to 5,2 mln zł. Roboty realizować będzie firma AARSLEFF Sp. z o.o.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

maj, 2021

23,940FaniLubię
900ObserwującyObserwuj
1,190SubskrybującySubskrybuj
X