R e k l a m a

Znieczulenie łączone poprawą bezpieczeństwa pacjentek bocheńskiego szpitala

Szpital Powiatowy w Bochni.

W bocheńskiej lecznicy dużą część operacji ginekologicznych stanowią operacje wycięcia macicy (histerektomia klasyczna), głównie u pacjentek w okresie około i po menopauzalnym. Operację polegającą na nacięciu powłok brzusznych, wycięciu narządu a następnie zszyciu powłok brzusznych należy zaliczyć do zabiegów wiążących się z dużym bólem w okresie pooperacyjnym.

Najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym znieczuleniem w tego typu zabiegach jest znieczulenie ogólne (pełna narkoza), po której pacjent otrzymuje duże ilości leków przeciwbólowych, czego konsekwencją może być zwiększone ryzyko pojawienia się efektów ubocznych takich jak: senność, spadki ciśnienia krwi, nudności, wymioty, prawdopodobieństwo niewydolności oddechowej.

Aby zminimalizować ryzyko wprowadzono w bocheńskim szpitalu, do tego typu zabiegów, znieczulenie polegające na połączeniu dwóch jego rodzajów tj. znieczulenie ogólne i znieczulenie regionalne (miejscowe) z zastosowaniem morfiny.

– Zaletą łączonego znieczulenia jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pacjentek w trakcie operacji oraz zdecydowana redukcja dolegliwości bólowych w okresie pooperacyjnym. Podstawową korzyścią wynikającą z zastosowania tej metody znieczulenia jest zmniejszona ilość podawania pacjentkom leków przeciwbólowych, a co za tym idzie uniknięcie efektów ubocznych – mówi Marcin Kaźmierski, lekarz kierujący Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Zastosowanie łączonego znieczulenia minimalizuje dolegliwości pooperacyjne, ułatwia szybsze uruchomienie, zwiększa komfort, przyśpiesza rehabilitację ale przede wszystkim daje pacjentkom szanse na szybszy powrót do zdrowia.

Najnowsze materiały Partnerów