R e k l a m a

W piątek pląsy, tany oraz piknik na bocheńskim Rynku – PROGRAM

-

W najbliższy piątek 8 września na bocheńskim Rynku odbędzie się inauguracja tegorocznego „Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. W programie m.in. warsztaty archeologiczne, ekologiczne i florystyczne, piknik regionalnych smaków z ogródkiem piwnym, animacje dla dzieci i foto budka. Ponadto na deskach pokazy taneczne, a na zakończenie potańcówka.

Piątkowe popołudnie rozpocznie się od pikniku produktów regionalnych oraz warsztatów. Od godz. 16.00 do 21.00 będzie można spotkać przy pierzei Rynku: kawy z Planety Kawy, miody z Pasieki u Kiejdów, wina od Tovino, sery z Katrovi, piwo z Browaru Hopkultura i pierogi od Babci Władzi. Ogródek piwny z grillem przygotuje restauracja U Zygmunta z Nowego Wiśnicza. Nie zabraknie słodkości od Chantilly i lodów z Ciachomanii. Będzie również szkoła językowa Helen Doron. Natomiast Kwiaciarnia Mimoza poprowadzi warsztaty z plecenia wianków.

Dzieciaki i młodzież będą mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych, podczas których zaprojektują ekotorbę. Najciekawsza torba zostanie nagrodzoną hulajnogą i ekogadżetami. Organizator zapewnia torby oraz materiały do wykonania pracy, a każdą wykonaną pracę oprócz udziału w konkursie głównym, będzie można zatrzymać na własność.

A co dla starszych? Będziemy rozmawiać o roli roślin oczyszczających powietrze oraz łąk kwietnych w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Będzie można wymienić stare baterie na roślinę oczyszczającą powietrze oraz nasiona łąki kwietnej. Jeśli zapomnisz baterii nic się nie martw – jeśli prawidłowo rozwiążesz quiz czekają na Ciebie inne ekogadżety.

W poszukiwaniu tajemniczej pieczęci – to temat warsztatów archeologicznych, w których również będzie można wziąć udział. Tym razem nasz archeologiczny pociąg zatrzyma się na Stacji w Roku 1651… Co wydarzyło się w mieście? Jaką tajemnicę kryje zagadkowa pieczęć? Czy Misja odnajdzie zaginione artefakty?… Dołącz do naszych poszukiwań i Ekspedycji badawczej! Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Urocze chwile będzie można uwiecznić w foto budce. Nie zabraknie animatorek z Pracowni RERUM, które umilą czas najmłodszym mieszkańcom.

A co wieczorem? Od godz. 18.00 zapraszamy na pląsy i tany na dechach, które rozpocznie pokaz fragmentu spektaklu BODY w reżyserii Gabrysi Jacak, następnie wystąpi grupa Bachata ladies pod kierunkiem Pauliny Czachór, a wspólną naukę tańca Jerusalema poprowadzi Urszula Węgrzyn Sowa z Dance &Fitness House.

O godzinie 19.00 pierwszy raz w historii Bochni odbędzie się potańcówka z DJ Piotr Łapers Łapa.

To będzie idealna okazja, żeby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, nacieszyć się pysznym jedzeniem oraz odkryć nowe pasje. Przygotujcie się na świetną zabawę i wspólną radość! Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia – zachęcają urzędnicy bocheńskiego starostwa.

PROGRAM:

  • 16.00-21.00 – Piknik lokalnych smaków
  • 16.30 – W poszukiwaniu tajemniczej pieczęci – warsztaty archeologiczne dla dzieci
  • 18.00 – Inauguracja Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego
  • 18.10 – Pokaz fragmentu spektaklu BODY w reżyserii Gabrysi Jacak
  • 18.25 – Występ grupy Bachata ladies by Paulina Czachór
  • 18.40 – Wspólna nauka tańca jerusalema z Urszula Węgrzyn Sowa
  • 19.00-23.00 – Potańcówka na dechach z DJ Piotr Łapers Łapa

Natomiast w sobotę i niedzielę kolejne atrakcje w ramach Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Jego pełny program znajduje się na stronie zabytki.powiatbochenski.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc