R e k l a m a

Broszura „Zdrowie Psychiczne” od Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni

-

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna im. Stefana Szumana w Bochni przygotowała broszurę „Zdrowie Psychiczne”. 20-stronicowy poradnik opracowano na podstawie wniosków płynących z diagnozy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z powiatu bocheńskiego.

Broszura została przygotowana przez specjalistki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni: Kingę Pałkę, Paulinę Barnaś, Emilię Skołyszewską i Agatę Gorczyńską.

„Obserwowana wzrastająca ilość podopiecznych Poradni, którzy zgłaszani są do niej w celu objęcia wsparciem i terapią psychologiczną, skłoniła nas do rozważań dotyczących tego, jakie oddziaływania są ważne w kontekście wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu diagnozy, która pokazałaby, jak młodzi ludzie rozumieją zdrowie psychiczne oraz jakiego wsparcia potrzebują i oczekują. Działania diagnostyczne przeprowadzono jesienią 2022 roku, za pomocą kwestionariusza udostępnionego wszystkim szkołom znajdującym się w powiecie bocheńskim” – napisano we wstępie broszury „Zdrowie Psychiczne”.

We wspomnianym badaniu wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Kwestionariusz wypełniły 1464 osoby. W broszurze, z którą można zapoznać się poniżej, omówiono uzyskane wyniki i tematy, które były wskazywane przez młode osoby jako najważniejsze aspekty w kontekście zdrowia psychicznego.

W czerwcu o wynikach tych badań mówiła podczas konferencji pt. „Wartościowy świat” Kinga Pałka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni. Więcej na ten temat TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia